2.47.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP ürünleri için 2.47.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Önemli Uyarı :

Kurulum dosyalarında güncellemeler yapılmış olup, kurulumdan önce bu dokümanı incelemenizi rica ederiz.

Dikey çözümlerin tamamı kurulmadığında açılışta dikey çözümlerle ilgili uyarı alınabilir. Uyarı alınmaması için add-ons.ini dosyasının içerisinde istenmeyen satırların başına – (eksi) işareti konulmalıdır.

Program klasöründe bulunan add-ons.ini dosyasının içerisinde program açılırken yüklenecek çözümler seçilmektedir. Kullanmadığınız uygulamalara ait satırların başına – (eksi) işareti koyarak program açılışının daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sql 2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view’lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view’lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.

Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT

2.16.00.00 sürümünde bazı altyapı düzenlemeleri yapıldığından, sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

Sürüme ait uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

Yükleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka 3. nesil lisanslama için yükleme dökümanlarını okumanızı öneririz.

Genel Uyarılar:

• Genel Tablo Yönetimi altından daha önce oluşturulmuş ve kullanılan tablolar var ise güncelle işlemi yapınız. Genel Tablo Yönetimi tablolarının güncelleme işlemini, firma güncelleme işleminden önce yapınız.

• 1.7x.xx,1.8x.xx versiyonlarından geçişlerde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapılmalıdır.

• Firmaya ait dönemler için Veri Tabanı Araçları oluşturulmalıdır.

• Güncelleme işlemi istenirse bütün firmalar için toplu olarak başlatılabilir.

• Unity Objects ve OD kullanımı mevcut ise bu sürüme uygun araçlar update edilmelidir.

• 2.00 sürümü öncesindeki sürümlerden geçiş yapan kullanıcılarımız versiyon değişimi yapmadan önce tüm ek paket ve kullanıcı arttırımlarını yüklemeli sonrasında versiyon değişimlerini yapmalı.

2.04.00.00 Versiyonundan Önceki Versiyonlardan Geçişleri İçin Uyarılar :

Veritabanı mimarisinde değişiklik yapılmıştır.Yapılan düzenlemeler doğrultusunda SEQ tabloları kullanımdan kaldırılmış, tablolar identity özelliğine dönüştürülmüştür. Tabloların identity özelliğine dönüştürülmesi işlemi Genel tablolar için Sistem İşletmenine girişte ve Genel Tablo Yönetimi Güncellenerek, Firma tabloları içinse firmalar üzerinde tabloların sürüme göre güncellenmesi işlemiyle yapılacaktır.Firma tablolarının güncellenmesi önceki versiyon geçişlerine göre biraz daha uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyiniz.

2.04 versiyona geçiş işleminde IDENTITY güncelleme sırasında program haricinde eklenmiş olan INDEX ler silinebilir bu yüzden geçişten önce kullanıcılar tarafından eklenmiş olan index lerin yedeği alınarak geçiş sonrasında tekrar oluşturulmalıdır.

Geçiş öncesinde, veri tabanında SCHEMABINDING kullanılarak oluşturulmuş viewlar var ise bu viewslar silinmelidir.

Identity geçişinden sonra eski sürüm programlarla Identity geçişi yapılan veritabanına bağlantı mümkün olmayacaktır. Tüm firmalar geçilmese dahi ortak tabloların yapısı değişecek ve SEQ uzantılı tablolar silinecektir. SEQ uzantılı tabloların olmaması eski sürümlerde datanın kullanılamayacak olması anlamına gelir.

2.12.00.00 Versiyonuna Özel Uyarılar :

Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.

2.12.00.00 sürümüyle birlikte ek paket ve ana paket kurulumları birleştirilip tek bir kurulum dosyası haline getirilmiştir. Kurulum sırasında girilen anahtar değerlendirilerek ek paket veya ana paket olmasına göre kurulum gerçekleştirilmektedir.

2.13.00.00. Versiyonuna Özel Uyarılar :

2.13.00.00 sürümü ile birlikte ürünlerimizin veritabanına eklediği kayıtlar bir anahtar ile şifrelenmeye başladı. Bu anahtar sayesinde veritabanına ürünlerimiz ve araçlarımız (Logo Objects, Logo Object Designer ve XML) ile eklenen kayıtlar, farklı yöntemler kullanılarak eklenen kayıtlardan ayırt edilebiliyor. Dış ortamdan eklendiği anlaşılan kayıtlar için uygulamalarımızda bu sürüm için herhangi bir engelleme yapılmamıştır. Sadece kayıtların dış ortamdan geldiği ilgili kayıt browser’ında farklı şekilde (üzeri çizili olarak) gösterilerek ayırt edilmiştir.

Oracle veritabanı kullanan firmalarda bu versiyon kullanılmamalıdır. Oracle veritabanı kullanan firmalar için ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Logo BI Basic ürünleri 20 Mart 2012 tarihinden itibaren ana paket ve geçiş paketleri ile birlikte bundle olarak sunulmaktadır. Uygulamanın setupları 2.13.00.00 sürümü ile birlikte yeniden düzenlenerek otomatik kurulur olması sağlandı. Bundle BI Basic ürünü hakketmiş bir ana paket veya geçiş paketi kurulumu sırasında BI Basic ürünü de otomatik olarak kurulabilmektedir. Logo BI yükleme detayları için güncellenen yükleme dokümanından (Yükleme Dökümanı) yararlanabilirsiniz.

İK programları ile entegrasyon kurulduğu durumlarda hem İK programının hem de ERP programının sürümleri 2.13.00.00 olmalıdır, sürüm farklılığı olmamalıdır.

2.12.01.00 ara sürüm içeriğine ait maddeler de hatırlatma amaçlı olarak madde listesinin sonuna eklenmiştir.

2.14.00.00 Versiyonuna Özel Uyarılar :

Sql2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view’lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view’lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.

Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT

2.19.00.00 versiyonuna özel uyarılar :

2.19.00 versiyonu ile bilikte Malzeme ve Hizmet toplam tabloları View yapısına dönüştürülmüştür. Yeni view’lar veri tabanı güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki isimler ile oluşturulacaktır. Bu nedenle veri tabanı güncelleme işlemi önceki sürüm geçişlerine göre daha fazla zaman alacaktır. Data büyüklüklerine göre farklılaşacak veritabanı güncelleme sürelerinin  tespiti için, güncellemenin öncelikle test ortamında yapılması önerilir.

LV_FFF_DD_SRVNUMS

LV_FFF_DD_SRVTOT

LV_FFF_DD_STINVENS

LV_FFF_DD_STINVTOT

LV_FFF_DD_VRNTINVENS

LV_FFF_DD_VRNTINVTOT

Bu versiyonla birlikte LG_ başlayan eski tablolara işlem yapılmayacaktır. Bu tablolar veritabanından silinmeyecektir. Rapor yada form tasarımlarındaki stok toplam tablolarından bilgi alan tanımlı alanlar kontrol edilerek view’lardan bilgi alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir. 

2.25.00.00 versiyonuna özel uyarılar :

2.25.00.00 sürümüne geçişle birlikte mevcut tablolara yeni kolonların eklenmesi gerekmektedir. Kolon eklenmesi ve kolonların güncellenmesi sırasında performans sorunu yaşanmaması için sürüm güncelleme işlemi öncesinde aşağıdaki sorguların çalıştırılması gerekmektedir.

FFF : firma numarası (001,002 gibi); DD : dönem numarası (01, 02, 03 gibi).

ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE  ADD “EMFLINEREF” int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE  ADD “EMFLINEREF” int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES  ADD “EMFLINEREF” int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC  ADD “EMFLINEREF” int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE  ADD “CODEREF” int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ADD “LINETYPE” smallint NULL

UPDATE LG_FFF_DD_CLFLINE SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL

UPDATE LG_FFF_DD_BNFLINE SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL

UPDATE LG_FFF_DD_KSLINES SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL

UPDATE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL

UPDATE LG_FFF_DD_EMFLINE SET CODEREF=0, LINETYPE=0 WHERE LINETYPE IS NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE ENABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE ENABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES ENABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC ENABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ENABLE TRIGGER ALL

2.31.00.00 sürümüne özel uyarı :

Ürün görsel altyapısındaki güncellemelerden dolayı 2.31.00.00 ve sonrasındaki sürümlerde Tema kullanılmaması gerekmektedir.

2.34.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.34.00 versiyonu ile birlikte Cari Hesap toplam tabloları View yapısına dönüştürülmüştür. Yeni view’lar veri tabanı güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki isimler ile oluşturulacaktır. Bu nedenle veri tabanı güncelleme işlemi önceki sürüm geçişlerine göre daha fazla zaman alabilir.

LV_FFF_DD_CLTOTFIL

LV_FFF_DD_CLTOTFILV1

LV_FFF_DD_GNTOTCL

Bununla birlikte; LG_FFF_DD_GNTOTCL, LG_FFF_DD_CLTOTFIL  tabloları artık kullanılmayacaktır. Bu tablolar veritabanından silinmeyecektir. Rapor ya da form tasarımlarındaki cari hesap toplam tablolarından bilgi alan tanımlı alanlar (SQLINFO) ve raporlar kontrol edilerek view’lar dan bilgi alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.   

2.35.00.00 sürümüne özel uyarı : 

Cari hesap toplamlarının view yapısına dönüştürülmesi ile birlikte Oracle veri tabanı kullanan müşterilerimizde işyeri bazında Cari hesap toplamlarının düzgün listelenebilmesi için versiyon değişimi sonrası cari hesap toplam servis çalıştırılmalıdır.

2.36.00.00 sürümüne özel uyarı : 

–  Toplu gerçekleşen üretim emri maliyet hesaplamada performans arttırımı sağlamak için  Tabloları sürüme göre güncelleme işlemi sırasında LG_FFF_DD_STFICHE tablosunda olan bazı kolonlar LG_FFF_DD_STLINE tablosuna yazılmaktadır.  Tabloları sürüme göre güncelleme sırasında performans sorunu yaşamamak için öncesinde;

ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD “PORDERFICHENO” varchar(17) NULL

ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD “QPRODFCREF” int NULL

ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD “RELTRANSFCREF” int NULL

UPDATE

       LG_FFF_DD_STLINE

       PORDERFICHENO = STFIC.PORDERFICHENO, QPRODFCREF = STFIC.QPRODFCREF, RELTRANSFCREF = STFIC.RELTRANSFCREF

       LG_ FFF_DD _STLINE STRNS 

       LEFT OUTER JOIN LG_FFF_DD _STFICHE STFIC ON (STRNS.STFICHEREF  =  STFIC.LOGICALREF)

       STRNS.QPRODFCREF IS NULL 

       AND ((STFIC.PORDERFICHENO ”) OR (STFIC.QPRODFCREF > 0) OR (STFIC.RELTRANSFCREF > 0)) 

UPDATE

       LG_FFF_DD_STLINE

       QPRODFCREF = 0, RELTRANSFCREF = 0

       QPRODFCREF IS NULL

İlgili Queryler firmada numarasına göre çalıştırıldıktan sonra Tabloları sürüme göre güncelleme işlemi yapılmalıdır.

– Skonsol.exe üzerinden e-Arşiv faturası gönderimi ve e-Arşiv Formatında yazdırılabilmesi sağlanmış olup otomatik e-Arşiv gönderimi yapabilmek için aşağıdaki düzenlemelerin yapılması gerekecektir; 

• Sistem işletmeni/Firma detaylarındaki e-devlet tabına eklenen “e-Arşiv Entegratör Bilgileri” alanları doldurulmalıdır. 

• İşyeri bazında e-Arşiv uygulaması kullanılması durumunda, İşyeri tanımındaki e-devlet tabına eklenen “e-Arşiv Entegratör Bilgileri” alanları doldurulmalıdır. 

• Ticari Sistem Yönetimi/Satış ve Dağıtım parametrelerindeki “Otomatik Fatura Basımı:Evet” olarak seçilmeli. 

• Cari hesap kartında “Perakende Cari Hesap” checkbox seçeneği işaretli olan cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda F9 – e-Arşiv bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunludur.

–  e-Arşiv uygulaması kapsamında; tek seferlik satış yapılan cari hesaplar için e-Arşiv bilgilerinin cari hesap kartından değil fatura içerisindeki e- Arşiv bilgileri alanından girilebilmesi sağlanmıştır. 

Bunun için Cari Hesap Kartı’ndaki LogoConnect tabı altında bulunan e-Arşiv Bilgileri alanına “Perakende Cari Hesap” seçeneği eklenmiş ve bu seçeneğin işaretli olduğu cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda, fatura içerisindeki F9 – e-Arşiv Bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunlu hale getirilmiş ve buradaki bilgilerin e-Arşiv uygulamasında dikkate alınması sağlanmıştır. 

2.37.00.00 sürümüne özel uyarı :

Firma üzerinde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapıldığında; Procedure, Trigger, view ve viewlara ait indexler için “Veritabanı araçlarını oluşturulacaktır” mesajı gelmektedir. Vazgeç işlemi yapıldığı zaman Procedure, Trigger , view ve viewlara ait indexler oluşturulmamaktadır. Bir versiyon öncesinden geçiş yapılıyorsa performans sorunu yaşamamak için “Vazgeç” ile geçilmelidir. 

Tabloları sürüme göre güncelleme sonrasında Procedure, Trigger ve Viewların oluşması isteniyorsa Dönem üzerinde “Veritabanı Araçlarını Oluştur” işlemi yapılabilir  

2.39.00.00 sürümüne özel uyarı :

EBOOKDETAILDOC Tablosunda mükerrer e-Defter belge detayının uygulama dışından aktarımının engellenmesi için Firma üzerinde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapıldığında; EBOOKDETAILDOC tablosunda IXXX_XX_EBOOKDETAILDOC_I5 index’i eklenecektir.  

DELETE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC WHERE LOGICALREF IN (

SELECT TMP.LOGICALREF FROM ( SELECT ROW_NUMBER() OVER(PARTITION BY EMFICHEREF ORDER BY LOGICALREF ASC) AS ‘Row’,

EMFICHEREF,LOGICALREF FROM LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC WHERE EMFLINEREF=0 AND EMFICHEREF IN 

(SELECT EMFICHEREF FROM LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC WHERE EMFLINEREF=0 GROUP BY EMFICHEREF HAVING  COUNT(EMFICHEREF)>1)

GROUP BY EMFICHEREF,LOGICALREF ) TMP

WHERE TMP.Row1

2.42.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.42.00 sürümümüz ile birlikte ürün kurulum işlemi sırasında server minimum donanım gereksinimlerini (Konfigurasyonunu) kontrol eden mekanizma geliştirilmiştir.  

Geliştirilen bu mekanızma ile birlikte ürün kurulumu sırasında yükleme yapılan server için sistem ihtiyaçları dokümanlarımızda da belirttiğimiz minimum donanım gereksinimlerinin sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmekte ve bilgi amaçlı uyarı verilmektedir.

2.44.00.00 / 2.45.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.44.00 sürüm öncesi eklenen cari hesap kartlarında ISPERCURR alanı NULL olması durumunda ilgili cari hesaba ait e-arşiv faturaların Form Bs’de listelenmeme sorunu ortaya çıkmaktadır.  Çözüm için; NULL olan bu kayıtların ‘0’ sıfır olarak güncellenmesi gerekir. Bu işlem için aşağıdaki örnek sorgu kullanılabilir. 

UPDATE LG_500_CLCARD SET ISPERCURR=0 WHERE ISPERCURR IS NULL

ERP 16 Ekim 2017 Sürümü :

altaltaltaltaltalt

 Kayıt NrÜrünTanım ve Açıklama
1WINERP-46579
GO3
Malzeme Yönetimi
Go 3 Ürününe Toplu Faturalama İşlemi Eklenerek İrsaliyelerin Toplu Bir Şekilde Faturalanabilmesi Sağlanmalı
Go 3 ürünü Stok / İşlemler menüsüne Toplu Faturalama (Satınalma/Satış)seçenekleri eklenmiştir.
2WINERP-57384
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Seri/Lot Numaralarında Açıklama Alanı Uzunluğu 100 Karakter Olmalıdır.
Seri/Lot numaralarında açıklama alanı uzunluğu 100 karaktere çıkarılmıştır.
3WINERP-28358
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt İşlemler – Maliyetlendirme Servisi
Maliyetlendirme Servisi Çalıştırıldığında; Muhasebeleşen İşlemlerin STLINE Satırlarındaki OUTCOST Alanlarının Update Edilip Edilmemesi Parametrik Olmalıdır.
Malzeme yönetimi parametrelerine ‘Maliyetlendirme İşlemlerinde Muhasebeleşen Satırlara Maliyet Ataması Yapılsın: Evet/Hayır’ parametresi eklenmiştir. Parametre öndeğer olarak Evet gelmektedir, hayır olarak seçildiğinde; maliyetlendirme servisi çalıştırıldığında muhasebeleşen işlemlerin STLINE satırlarındaki OUTCOST alanlarının güncellenmemesi sağlanmıştır.
4WINERP-67852
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üretim Tanımları
alt alt Ana Kayıtlar – Operasyonlar
Operasyon Koşul Alanında Yıldız ‘*’ Fonksiyonu İle Birden Çok Malzeme İçin Tek Operasyon Satırı Tanımlanabilmelidir.
Operasyon tanımları içerisinde yer alan koşul alanında “*” ve “?” fonksiyonlarının kullanılması sağlanmıştır.
5WINERP-42285
 
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üretim Tanımları
alt alt Ana Kayıtlar – Rotalar
Rota İçindeki Operasyonların Örtüşmeleri “Başladıktan Sonra” ve “Bitmeden Önce” Olarak Verilebilmelidir.
Rota tanımları içerisinde operasyonlar üzerinde yer alan önceki operasyon ilişkileri ekranına ‘Örtüşme Metodu (Başladıktan Sonra / Bitmeden Önce)’ seçeneği eklenmiştir. Yapılan seçime göre ilişkili operasyonun bir önceki operasyon başladıktan sonra mı yoksa bitmeden önce mi başlatılacağı örtüşme türünde belirtilerek tanımlanabilecektir.
6WINERP-64835
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üretim Tanımları
alt alt Ana Kayıtlar – Ürün Reçeteleri
Planlanan Seri Lot Rezervasyon Girişi Penceresinde F9-Negatif Seviyeye Düşen Malzemeler Seçeneği İle Listelenebilmeli Ve “Miktarları Güncelle” İşlemi Yapılabilmeli.
Planlanan seri lot rezervasyon girişi penceresinde F9- negatif seviyeye düşen malzemeler seçeneği ile negatif stok miktarlarının listelenmesi sağlamıştır. “Miktarları Güncelle” işlemi ile negatif seviyeye düşen malzemeler stok miktarına göre güncellenebilecektir.
7WINERP-66577
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üretim Tanımları
alt alt Ana Kayıtlar – Ürün Reçeteleri
Ürün Reçetesi Kopyalandığında Varyant Formül Ve Koşul Alanlarının Silinip Silinmemesi Parametrik Olmalıdır.
Üretim Tanımları parametrelerine “Reçetede ana ürün değiştirildiğinde formül ve koşullar silinsin (Evet / Hayır)” seçeneği eklenmiş ve varsayılan değeri Evet olarak ayarlanmıştır. Parametrenin “Evet” olarak seçildiği durumda reçete kopyalanıp ana ürün değiştirilirse satırlarda tanımlı formül ve koşullar silinirken, “Hayır” olarak seçildiğinde silinmeyecektir.
8WINERP-42546
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim Emri Üzerinden Ardışık Malzeme Temini Yapıldığında Proje Kodu Da İlişkili Fişlere Taşınmalı
Üretim emrinde seçilmiş proje kodunun malzeme temini ve ardışık malzeme temini ile oluşturulan tüm fişlere gelmesi sağlanmıştır.
9WINERP-67138
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Malzeme Temini Sonucu Oluşan Satınalma Emri ve Siparişlerinin Ambar Bilgisi Üretim Emri Satırındaki Ambara Göre Değil, Malzemenin Temin Ambarına Göre Gelmelidir.
Malzeme temini sonucu oluşan satınalma emri ve siparişlerinin ambar bilgisi Üretim Kontrol Parametreleri’ne eklenen – Satınalma Siparişi ve Emirlerinde Temin Ambarı olarak Malzemenin Temin Ambarını Kullanılsın(Hayır/Evet)” parametresiyle malzemenin temin ambarına göre gelmesi sağlanmıştır.
10WINERP-67140
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Malzeme Temininde Karşılama Miktarı Değeri Gerçekleşen Miktar Kadar Olmalı, Temin Yapılan Bir Üretim Emrine Yeniden Temin Yapılabilmelidir.
Üretim kontrol parametrelerine eklenen “Üretim Emrindeki Girdi Bağlantılarından Satınalma Evraklarının Bağlantıları Koparılabilsin” parametresine bağlı olarak üretim emri başlamadı durumunda iken işlem bağlantıları tabında yer alan girdi bağlantılarından satınalma siparişi veya emri işlemlerinin silinmesine izin verilmiştir.
11WINERP-65495
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Talep Yönetimi
alt alt Hareketler – Talep Fişleri
Talep Fişinde Cari Hesap Seçildiğinde Cari Hesaba Ait Proje Kodunun Gelip Gelmemesi Uyarı Mesajıyla Seçimlik Olmalıdır.
Talep fişinde cari hesap seçildiğinde cari hesaba ait proje kodunun gelip gelmemesi durumu uyarı mesajı verilerek sağlanmıştır.
12WINERP-26651
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satınalma
alt alt Ana Kayıtlar – Alınan Hizmet Kartları
Alınan / Verilen Hizmet Kartları İçin Sınıf Ağacı Özelliği Olsun.
Alınan ve verilen hizmet kartları için sınıf ağacı özelliği eklenmiştir.
13WINERP-44105
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satınalma
alt alt Hareketler – Alım Faturaları
Satınalma Faturaları Üzerinde Sağ Mause “İade Et” İşlemi Seçildiğinde Açılan e-Fatura Ekranında Başlık Bilgileri Edit Edilebilir Olmalıdır.
e-Fatura satınalma faturası üzerinden oluşturulan iade faturalarında başlık bilgilerinin açık olarak gelmesi ve değiştirilebilir olması sağlanmıştır.
14WINERP-32509
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satınalma
alt alt Hareketler – Satınalma Sözleşmeleri
Satınalma Sözleşmelerinde Bekleyen Kolonu Olmalıdır
Satınalma sözleşmesi fişlerine “Bekleyen Miktar” kolonu eklenmiştir.
15WINERP-33020
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
Fatura Tasarımındaki Toplam Tevkifat Tutarı Standart Alanı Kdv Oranı Bazında da Alınabilmeli
Fatura tasarımları alan listesine eklenen “Tevkifat Kdv Tutarı” ve “Toplam Kdv Tutarı” standart alanları ile kdv toplamlarının oran bazında gruplanarak yazdırılabilmesi sağlanmıştır.
16WINERP-24579
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Fatura Üzerinde Kapat İşlemi Yapıldığında Ödeme tipi Farklı Satırlar Oluşturulabilmeli
Fatura üzerinden sağ tuş f9 menüden “Kapat” işlemiyle açılan ödeme işlemleri menüsünde birden fazla satırda farklı ödeme tipi seçilerek parçalı ödeme yapılabilmesi sağlanmıştır.Bu özellik ödeme tipi seçilmemiş faturalar için kullanılabilmektedir.
17WINERP-27732
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Satış Dağıtım Parametrelerindeki; Satış Birim Fiyatı Son Satınalma Fiyatının Altına Düşerse Parametresi Ambarları Dikkate Almamaktadır. Bu Parametreye Bağlı Olarak Bu Parametrenin Genelmi, Ambar Bazındamı Takip Edileceğine Dair Bir Parametre Daha Eklenmel
Satış Parametrelerine eklenen, “Satış Birim Fiyatı Son Satınalma Fiyatının Altına Düşerse Kontrol : Genel / Ambar Bazında ‘ parametresi ile fiyat kontrolünün ambar bazında mı yoksa genel olarak mı yapılacağının belirtilebilmesi sağlanmıştır.
18WINERP-31793
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Seri ya da Lot Numaralarında Sevkedilebilir\Sevkedilemez Seçeneği Olmalıdır
Seri\Lot takipli bir malzemenin iade alınması ile beraber tekrar satışının engellenebilmesi amacıyla satış iade fişlerinde açılan Seri/Lot Stok Yeri Bilgileri ekranına “Sevkedilebilir” kolonu eklenmiştir.Bu kolon ‘Sevkedilemez’ olarak seçildiğinde, daha sonraki çıkış fişlerinde ilgili seri/lot numarası giriş hareketleri ekranına yansımayacaktır.
19WINERP-65818
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
e-Fatura/e-Arşiv Uygulaması Kapsamında; Fatura Detaylar Tabındaki KDV Muafiyet Sebebi Alanı Fatura Satıralarına Seçeneğe Bağlı Olarak Otomatik Aktarılmalı.
e-Fatura/e-Arşiv uygulaması kapsamında; fatura detaylar tabındaki KDV Muafiyet Sebebi alanı seçildiğinde uyarı vermesi sağlanarak istenirse tüm fatura satırlarına aynı muafiyet sebebi kodunun otomatik olarak atanması sağlanmıştır.
20WINERP-66516
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Sosyal Güvenlik Kurumu’na Düzenlenecek e-Faturalar İçin Ek Alan Talebi
Sosyal Güvenlik Kurumu’na düzenlenecek e-Faturalar için geliştirmeler yapılmıştır.
21WINERP-20903
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Satış Teklif Yönetimi – Satış Faaliyetlerim
Satış Teklif Yönetiminde İçerisinde Tevkifatlı Malzeme İçin Tevkifat Hesaplanması İsteniyor
Satış ve satınalma teklif yönetiminde tevkifatlı malzeme için tevkifat hesaplanması sağlanmıştır.
22WINERP-26592
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İthalat
alt alt Hareketler – İthalat Operasyon Fişleri
İade Al İşlemi Çoklu Seçim İle Birden Fazla İrsaliye yada Fatura İçin Cari Hesaba Göre Birleştirme Yapabilsin.
İrsaliye ve fatura browserlarında çoklu seçim yapılarak iade al işleminde cari hesaba göre birleştirme yapılabilmesi sağlanmıştır.
23WINERP-66146
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
Cari Hesap Kartı İçerisindeki Teslim Şekli Ve Taşıyıcı Kodu İhracat Operasyon Fişlerine Otomatik Olarak Gelmelidir.
Cari hesap kartı içerisinde tanımlanan teslim şekli ve taşıyıcı kodunun Satış Dağıtım parametrelerindeki;”Kullanılacak Sevkiyat Adresi: Cari Hesaptan Aktarılacak” ve “Otomatik Sevkiyat Adresi Ataması: (3) Fatura” seçimlerine bağlı olarak ihracat operasyon fişlerine otomatik olarak gelmesi sağlanmıştır.
24WINERP-66280
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İhracat Operasyon Fişi “Dosya Referans Bilgileri” Alanına Yazılan 23 Haneli Referans Numarasının Son Kısmı Ekranda Görünmüyor.
İhracat operasyon fiş “Dosya Referans No” alanı genişletilerek, 23 haneli referans numarasının ekranda görünmesi sağlanmıştır.
25WINERP-66685
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt İşlemler
e-Fatura Gümrük Uygulaması Kapsamında Kesilen İhracat e-Faturalar İçin İntaç Tarihi Kuruna Göre Kur Farkı Hesaplanabilmeli.
İhracat modülü İşlemler içerisine İhracat Operasyon Kur Farkı Hesaplama işlemi eklenmiştir. Bu işlem ile intaç tarihlerine göre veya belirlenen bir hesaplama tarihine göre kur farkı hesaplama yapılması sağlanmıştır.
26WINERP-28453
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Kartı Üzerinde Yaz (Mektup) Denildiğinde Gelen Filtre Ekranına İl,İlçe Filtreleri Eklensin.
Cari hesap kartı üzerinde F9 menü seçeneklerinde bulunan “Yaz(Mektup)” ve “Yaz(Mektup) Grup Şirketleri)” filtre seçenekleri içerisine Ülke,Şehir ve İlçe filtreleri eklenmiştir.
27WINERP-66260
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Sevkiyat Adresi Bilgilerine Unvan Alanı Eklenmelidir.
Sevkiyat adres kartına “Unvan” alanı eklenmiştir.
28WINERP-67718
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Oracle Datasında Cari Hesap Üzerinde Yaz Mutabakat BA-BS Dökümü Alınmak İstenildiğinde Hata Alınmaktadır.
Oracle datası kullanılan firmalarda Yaz Mutabakat Form Ba-Bs formu alınmak istendiğinde hata veriyordu,düzeltildi.
29WINERP-26412
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Verilen Vade Farkı Faturasında Girilen Düzenleme Tarihi LG_XXX_XX_CLFICHE ve LG_XXX_XX_CLFLINE Tablolarında ki DOCDATE Alanını Güncellemelidir.
Alınan ve verilen vade farkı faturaları içerisinde girilen “düzenleme tarihi” bilgisinin CLFICHE ve CLFLINE tablolarındaki “DOCDATE” alanına kaydedilmesi sağlanmıştır.
30WINERP-43708
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Geçmiş Yıl Kredi Kartı Pos Bilgilerinin Devir Rakamlarının Toplu Kayıt Ekleme İle Yapılabilmesi İsteniyor.
Kredi kartı ve firma kredi kartı fişlerinin devir amaçlı girişinin yapılması ve bu fişlerin cari hesap bakiyesini etkilememesi sağlanmıştır.Bu kapsamda kredi kartı fişlerinin başlık kısmına “Devir” kutucuğu eklenmiş olup, devir olarak eklenen kredi kartı fişlerinin durum bilgisi “Öneri” olacaktır.
31WINERP-44974
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt İşlemler – *
Banka,Muhasebe ve Cari Hesap Kur Farkı Hesaplama İşlemlerine (Kasa Kur Farkı Hesaplamada Bulunan) Kur Farkı Hesaplama Şekli Filtresi Eklenmeli, İşyeri ve Bölüm Seçeneği Olmalıdır.
Banka, cari hesap ve muhasebe kur farkı hesaplama işlemlerine “Kur Farkı Hesaplama Şekli” filtresi eklenmiştir.
32WINERP-6639
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Kasa Raporları – Kasa Ekstresi
Kasa Ekstresi Raporuna Yetki Kodu Filtresi Eklenmelidir.
Kasa ekstresi raporuna “Yetki Kodu” ve “İşlem Yetki Kodu” filtreleri eklenmiştir.
33WINERP-22269
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Kasa Raporları – Kasa/Döviz Toplamları
Kasa Döviz Toplamları İşyeri Bazında Raporlanabilsin
Kasa Döviz Toplamları rapor filtrelerine işyeri ve bölüm filtreleri eklenmiştir.
34WINERP-65747
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Katma Değer Vergisi Beyannamesi (KDV1) Xml Versiyonu BDP Programında Olduğu Gibi 26 Olarak Güncellenmelidir.
Katma Değer Vergisi Beyannamesi (KDV1), xml versiyonu 26 olarak güncellenmiştir.
35WINERP-67313
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
KGECICI Beyannemeye Eklenen Yeni Tabın Mevcut Beyannamelerde de Yer Alması İsteniyor
Geçici vergi beyannamesi (kurumlar) versiyon 22 güncellemeleri yapılmıştır.
36WINERP-68332
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
GGECICI Beyannamede 01.10.2017 Tarihinde Yapılan Güncellemelerin Program Tarafında da Yapılması Sağlanmalıdır
Geçici vergi beyannamesi (Gelir) versiyon 15 güncellemeleri yapılmıştır.
37WINERP-28995
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Hesap Kartları
Muhasebe Hesap Planı Açıklama (1) Alanına 50 Karakterden Fazla Giriş Yapılabilmeli.
Muhasebe hesap kartında bulunan açıklama ve açıklama 2 alanlarına 100 karaktere kadar giriş yapılabilmesi sağlanmıştır.
38WINERP-50270
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Hesap Kartları
e-Defterlerin Kümülatif Borç/Alacak Toplamını Görebileceğimiz Bir Alan Olmalı.
Parçalı olarak oluşturulmuş e-Defterlerin kümülatif Borç/Alacak toplamını görebilmek için defter parçalarının gösterildiği ekrana Toplam ve Kümülatif Toplam alanları eklenmiştir.
39WINERP-29995
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Muhasebe Bağlantı Kodları
Muhasebe Baglanti Kodlari/KDV Muhasebe Hesap Kısmında KDV Muhasebe Baglantı Kodlari Verilirken Cari Hesap Kodu Seçenegi Eklenmeli.
Muhasebe baglanti kodları, KDV muhasebe kodları menüsünün altında yer alan tüm bağlantı kodlarının filtre seçeneklerine ‘Cari Hesap Kodu’ filtresi eklenmiştir.
40WINERP-41852
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Muhasebe Bağlantı Kodları
Sabit Kıymet Muhasebe Bağlantı Kodu Tanımında Proje Koduna Göre Tanımlama Yapılabilmeli.
Sabit kıymet muhasebe bağlantı kodu tanım filtrelerine “Proje Kodu” seçeneği eklenmiştir.
41WINERP-28367
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Projeler
Proje Bitiş Tarihinden Sonra Proje Kodu Seçimi Yapılamasın Kontrol Olsun
Proje kartlarına tarih kontrolü yapabilmek amacıyla “İşleme Devam Edilecek”,”Kullanıcı Uyarılacak” ve “İşlem Durdurulacak” seçenekleri eklenmiştir.
42WINERP-65443
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
j-guar Tiger IK Entegrasyonunda Personel Muhasebe Bağlantı Kodlarında Formüller İçerisinde BES Eklenmeli.
J-guar Ik / ERP entegrasyonlarında Bireysel emeklilik tutarının da muhasebeleştirilmesi sağlanmıştır.Bu kapsamda “P52 : BES Otomatik Katılım Tutarı ” seçeneği formül tanımlarına eklenmiştir.
43WINERP-38293
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İş Akış Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Mesajlar
İş Akış Görev Tanımında Uyarı Tipi Mesaj Olması Durumunda Gelen Uyarı Mesajında İlgili Fiş Numarası Yazmıyor.
İş akışı sonucu oluşan göreve dair bilgi/ uyarı mesajlarında görevin hangi kayda ilişkin olduğuna mesaj metnine bilgi amaçlı ‘İlişkili Kayıt Türü’ ve ‘İlişkili Kayıt No’ kolonları eklenmiştir.
44WINERP-66265
GO3
Ticari Sistem Yönetimi
Go 3 Ürünü Ticari İşlem Grubu Seçeneklerine İhraç Kayıtlı Faturalarda Uygulanabilmesi İçin Ek Vergi Cari Hesaba Yansıtılmayacak Seçeneği Eklenmelidir.
Go 3 ürünü ticari işlem grubu seçeneklerine ihraç kayıtlı faturalarda uygulanabilmesi için “Ek Vergi Cari Hesaba Yansıtılmayacak” seçeneği eklenmiştir.
45WINERP-53629
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Ticari Sistem Yönetimi
alt alt İşlemler – Onaylama
Windows ERP Ürünlerinde Onaylama İşlemleri, Kullanıcı/ Kullanıcı Grubu Bazında Yapılabilmeli.
Onaylama işlemine kullanıcı tipi alanı eklenerek kullanıcı veya kullanıcı grubu bazlı onaylama işlemi yapılabilmesi sağlanmıştır.
46WINERP-67251
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
USYS
alt alt Yönetim – Kullanıcılar
Malzeme Kartları Penceresinde Yer Alan Son Alış Ve Son Satış Fiyatı Direkt Gelmemeli F11 Gizle Şeklinde Olmalı.
Yetki ağacında Malzemeler altına “Son Satınalma Fiyatı” ve “Son Satış Fiyatı” yetkileri eklenerek öndeğer olarak yetkisiz gelmesi sağlanmıştır.
47WINERP-11970
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
USYS
alt alt Kuruluş Bilgileri – Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar
Cari Hesap Kartındaki Risk Limiti Alanları Zorunlu Alan Olarak Eklenebilmelidir.
Sistem işletmeni cari hesap zorunlu alan tanımlarına, cari hesap kartı risk bilgileri tabında yer alan risk kriterleri, limitler veri alanları ve kapanan riskler veri alanları zorunlu alan olarak eklenmiştir.
48WINERP-12146
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Araçlar
alt alt Yetki Listesi
Yetki listesi raporunda bölüm,işyeri,fabrika ve ambar yetkileri de listelenebilsin.
Yetki listesi raporunda Bölüm/İşyeri/Fabrika/Ambar yetkilerinin listelenebilmesi sağlanmıştır. Bu kapsamda rapor filtre seçeneklerine “Bölüm/İşyeri/Fabrika/Ambar : Evet / Hayır” filtre seçeneği eklenmiştir.
49WINERP-28178
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Araçlar
alt alt Yetki Listesi
Yetki Listesi Kullanıcı Adı Filtresinde Birden Fazla Kullanıcı Seçilebilmeli.
Yetki listesi raporunda birden fazla kullanıcı seçimi yapılarak rapor alınabilmesi için kullanıcı adı filtresi listeden seçimli hale getirilmiştir.
50WINERP-62623
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üst Menü (ikonlar)
alt alt Yönetici Konsolu
Yönetici Konsoluna Yansıyan Nakit/ Kasa-Banka Tutarında Banka Nakit Bakiyesinin Sadece Bankadaki Nakit Para Tutarı Olması Gerekiyor Yeni Bir Satır Daha Eklenerek Banka Cari Bakiyesi Toplamı Listelenebilir
Yönetici konsolunda ‘Genel Durum (TL)’ bölümüne “Filtre” butonu eklenerek Banka bakiyesinin; Banka Nakit Bakiye/ Banka Cari Hesap Bakiye olarak seçim yapılması sağlanmıştır.
51WINERP-64641
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
 
LENGINE.exe’lerde Olduğu Gibi Uygulama Exe’lerine Logo Sertifikası Eklenmelidir.
Tüm uygulama exe’lerine Logo sertifikası eklenmiştir.
52WINERP-57935
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Kart Browserlarında Filtreleme Yapıldıktan Sonra Combo Box’tan Kullanılmayanlar Seçeneği Seçilip, Tekrar Kullanılanlar Seçildiğinde Browserda Verilen Filtre Hala Kayıtlı Olmasına Rağmen Tüm Kayıtlar Listeleniyor.
Kart browserlarında filtreleme yapıldıktan sonra, kullanılmayanlar seçilip listeleme yapıldığında hatalı çalışıyordu, düzeltildi.
53WINERP-68456
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme Kart Browserında, F11 Kolon Gizle İşlemi İle Kolon Kaldırıldı İse Gizlenen Kolon (Alan) İçin Sql e Qery i Gitmemeli.
Malzeme kart browserında, F11 kolon gizle işlemi ile ‘son satış fiyatı’ ve ‘son satınalma fiyatı’ kolonları gizlendiğinde bu alanlarla ilgili sql’e query gitmemesi sağlanmıştır.
54WINERP-42767
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Ambar Fişi Fabrika Bazlı Muhasebeleştirilirken Muhasebe Kodları Hatalı Geliyor.
Ambar fişi işyeri/ fabrika bazlı muhasebeleştirilirken muhasebe kodları hatalı geliyordu, düzeltildi.
55WINERP-66337
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet Hareketleri
Celali Takvim Kullanıldığında Amortisman Tablosu Hesaplanmıyor. “Amortisman Başlangıcından Önceki bir tarih için hesaplama yapılamaz” Mesajı Alınıyor.
Celali takvim kullanılan firmalarda amortisman tablosunda hesaplama yapılmak istenildiğinde “Amortisman Başlangıcından Önceki bir tarih için hesaplama yapılamaz” uyarısı alınıyor ve hesaplama yapılamıyordu, düzeltildi.
56WINERP-68528
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet Hareketleri
Alternatif Amostisman Tablosunda Amortisman Hesabı Yapılmış Olmasına Rağmen Muhasebeleştirme Yapılamıyor.
Alternatif amortisman tablosunda hesaplama yapılmış olmasına rağmen f9-Yerel/ Dövizli tablo seçildiğinde Yerel tablo penceresinde amortisman tutarı sıfır geliyordu, düzeltildi ve muhasebeleştirme yapılabilmesi sağlandı.
57WINERP-65530
 
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üretim Tanımları
alt alt Ana Kayıtlar – Ürün Reçeteleri
Ürün Reçete Ağacı Browserında Alt Bantta Bulunan Tutar Alanı, Girdilerin Birim Fiyatlarını Toplayıp Tutar Kolonuna Yazıyor, Tutar Alanından Toplamalı
Ürün reçete ağacı browserında tutar alanına, girdilerin birim fiyatlarını toplayıp yazıyordu.Girdi satırlarının tutar alanlarının toplanarak yazılması sağlandı.
58WINERP-66968
 
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim Emri Girdi Satırında Birden Fazla Sanal Yarı Mamul Olduğunda Sanal Yarı Mamul Altındaki Belirli Ürünler İçin Temin Hareketi Oluşturulmuyor
Üretim emri girdi satırında birden fazla sanal yarı mamul olduğunda sanal yarı mamul altındaki belirli ürünler için temin hareketi oluşturulmuyordu, düzeltildi.
59WINERP-67853
 
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Fabrika ve Ambar Parametreleri Tanımlı Olmayan Malzemelere Malzeme Temini Yapılamıyor
Fabrika ve ambar parametreleri tanımlı olmayan malzemeler için malzeme temin işlemi yapılamıyordu, yapılabilmesi sağlanmıştır.
60WINERP-68006
 
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim Emri İşlem Bağlantılarında Sipariş Fiş Numarası Seçildiğinde Hata Alınmaktadır.
Üretim emri işlem bağlantılarında fiş numarası alanı içerisindeki sipariş hareketleri filtrelerinden “Tamamı Üretim Emri Bağlantılılar Listelensin: HAYIR” seçildiğinde hata alınıyordu. Düzeltildi.
61WINERP-68285
 
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Planlama
alt alt Üretim Planlama – Siparişe Teslim Tarihi Ataması (CTP)
CTP İşleminde Sipariş Filtresi Verilmediğinde Alt Malzemeler İçin İhtiyaç Hesaplanmıyor.
Ctp filtrelerinde satış siparişi filtresi verilmeden tüm siparişler hesaplatıldığında reçete girdi satırındaki bazı malzemeler öneri ekranına gelmiyordu, gelmesi sağlandı.
62WINERP-9190
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar – Malzeme (Sınıfı) Satış Fiyatları
Birim Fiyat Limit Değeri Kullanıcı Üst Düzeyi İçin Kontrol Edilmiyor.
Birim fiyat limit değeri kontrol edilirken verilen değiştirme limitine ve düzeye göre birim fiyatın altının ve üstünün kontrol edilmesi sağlanmıştır.
63WINERP-10280
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar – Malzeme (Sınıfı) Satış Fiyatları
Cari Hesap Kodu Değiştirilmesi Durumunda Fiyat Kartındaki Cari Hesap Kodu Güncellenmiyor.Fiyatlar Değişen Cari Hesap Koduna Göre Uygulanmıyor.
Cari hesap kodu değiştirildiğinde fiyat kartındaki cari hesap kodu güncellenmiyordu.Fişlerdeki fiyatların seçilen yeni cari hesap koduna göre gelmesi sağlanmıştır.
64WINERP-67974
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar – Malzeme (Sınıfı) Satış Fiyatları
Varyantlı Malzemeye Ait Fiyat Kartı İçerisinde Varyant Özellik Belirleme Alanındaki Özellikler Devre Dışı Bırakılamıyor
Varyantlı malzemeye ait fiyat kartı içerisinde f9 menüde varyant özellik belirleme alanındaki özellikler devre dışı bırakılamıyordu, düzeltildi.
65WINERP-8731
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Sipariş Fişi Form Basımında Detay Açıklama Birinci Sayfaya Sığmadığında İkinci Sayfaya Devam Etmiyor.
Sipariş fişi form basımında detay açıklama birinci sayfaya sığmadığında ikinci sayfadan devam etmiyordu. Düzeltildi.
66WINERP-61553
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Satış Siparişi Kısmi Olarak Sevkedildiğinde Satırdaki Rezerve Miktarı Sevkedilen Miktar Kadar Güncellenmelidir.
Satış siparişi kısmi olarak sevk edildiğinde, devir sonrasında oluşan sipariş fişlerinde satırdaki rezerve miktarının güncellemesi sağlanmıştır.
67WINERP-64045
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Satış Siparişi İçerisinde F9 – Satış Koşulu Uygula Denildiğinde Performans Sorunu Yaşanıyor.
Satış sipariş fişi içerisinde f9-Satış koşulu uygula işleminde performans problemi yaşanıyordu,düzeltildi.
68WINERP-66284
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Başlıkta Proje Kodu Girilmiş Satış Siparişinde Malzeme Üzerinde Sağ Klik Ek İndirimler Uygula İşlemi İle Gelen İndirim Satırına Proje Kodu Yansımıyor.
Başlıkta proje kodu girilmiş satış siparişinin satırlarında, f9 – “Ek İndirimler Uygula” işlemi ile gelen indirim satırına proje kodu yansımıyordu, düzeltildi.
69WINERP-9353
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Sipariş Fişinde Kullanılan Ödeme Planı Bilgisi İrsaliyeye Aktarıldığında İrsaliyede Gelmekte, İrsaliye Faturaya Aktarıldığında ise Ödeme Planı Güncellenmiyor.
Faturaya aktarılan irsaliye fişindeki ‘Ödeme Planı’ bilgisinin doğru aktarılması sağlanmıştır.
70WINERP-31579
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Fatura Kaydedilirken Dbs Limiti Aşılmamasına Rağmen Aşıldığına Dair Uyarı Veriyor.
Fatura kaydedilirken dbs limiti aşılmamasına rağmen, aşıldığına dair uyarı veriyordu, düzeltildi.
71WINERP-61882
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Sunucuya Gönderildi Statüsündeki e-Faturaya Değiştirle Girildiğinde Detaylar Tabındaki İrsaliye Numarası Değiştirilememeli.
Sunucuya gönderildi statüsündeki e-Faturaya değiştirle girildiğinde irsaliye numarasının değiştirilememesi sağlanmıştır.
72WINERP-61920
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Devir Seçeneği İşaretli Olan Emanet Satış Faturasına İncele Seçeneği İle Girildiğinde Fatura Numarası Değişiyor.
Emanet ve Devir seçenekleri işaretli olarak kaydedilen satış faturasına incele ile girildiğinde fiş numarası yanlış görünüyordu, düzeltildi.
73WINERP-63441
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Sipariş Fişi İçerisinde RD İle Aynı Olmayan Bir İD Kullanıp Sonrasında İrsaliye Ya Da Faturaya Aktarıldığı Zaman İD Birim Fiyat Değişiyor.
Sipariş fişi içerisinde raporlama dövizi ile aynı olmayan bir işlem dövizi (RUR) kullanıp sonrasında irsaliye ya da faturaya aktarıldığı zaman işlem dövizinin birim fiyatı değişiyordu, düzeltildi.
74WINERP-66766
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Malzeme Kartında Stok Yeri Takibi Varsa, “e-Faturanın XML’i oluşturulurken satırlar malzeme koduna göre birleştirilsin” Parametresi Çalışmıyor.
e-Fatura / e-Arşiv uygulaması kapsamında xml aktarımlarında stok yeri takibi yapılan ürünler için satır birleştirme yapılabilmesi sağlanmıştır.
75WINERP-66271
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İhracat e-Fatura Uygulaması Kapsamında, İhracat Operasyon Fşi Kopyalandığında Dosya Referans No Kopyalanıyor, Kopyalanmamalı.
İhracat operasyon fişleri kopyalandığında Dosya Referans No alanının kopyalanmaması sağlanmıştır.
76WINERP-66568
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İptal Edilen İhracat Operasyon Fişine Ait İrsaliye Yeni Bir İhracat Operasyon Fişine Aktarıldığında Operasyon Fişi Kaydedilemiyor
İptal edilen ihracat operasyon fişine ait irsaliye yeni bir ihracat operasyon fişine aktarıldığında operasyon fişi kaydedilemiyordu. Düzeltildi.
77WINERP-66584
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
e-Fatura Uygulaması Kapsamında; Malzeme Kodlarını Birleştir Parametresi İşaretliyken Oluşturulan İhracat Operasyon Fişi İçerisinde Satır İndirimi Uygulandığında İndirim Satırları Kaybolmaktadır.
Satır birleştirme yapılan XML’e basılmayan 2. malzeme satırına ait indirim ve masraf satırlarının PARENTLNREF alanlarına yeni bağlandığı satırın DATA_REFERENCE değerinin gelmesi sağlanmıştır.
78WINERP-67212
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İhracat Operasyon Fişinde Genel İndirim Kartı Seçildiğinde İndirim Satırı İçinde Ambalaj Kodu Kontrolü Yapılıyor.
İhracat Operasyon Fişinde Genel İndirim Kartı seçildiğinde indirim satırı İçinde Ambalaj Kodu kontrolü yapılıyordu, düzeltildi.
79WINERP-67259
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İhracat Operasyon Fişi İçerisinden Yapılan İrsaliye Aktarımında Malzeme Kartlarının İçerisinde Seçili Olan GTIP Kodları Fiş Satırlarına Yansımıyor
İhracat operasyon fişi içerisinden yapılan irsaliye ve sipariş aktarımlarında malzeme kartlarının içerisinde seçili olan GTIP kodlarının fiş satırlarına yansıması sağlanmıştır.
80WINERP-67405
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İhracat Operasyon Fişi Kaydedildiğinde Detaylar Sekmesindeki Ambalaj Kodu Açıklaması Siliniyor
İhracat operasyon fişi “Taşıyıcı Kodu” alanı dolu iken kaydedildiğinde fiş içerisindeki “Ambalaj Kodu” açıklaması siliniyordu, düzeltildi.
81WINERP-68044
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
e-İhracat Faturasında Ambalaj Kodu/Kap Adedi Seçerken “Invalid class typecast ” Hatası Alınıyor.
Layoutlu form kullanımlarında kap adedi yazıldıktan sonra ambalaj kodu seçilmek istendiğinde hata alınıyordu,düzeltildi.
82WINERP-65098
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – *
Onay İçin Mail Olarak Gönderilen Beyannamede Türkçe Karakterler Düzgün Gelmiyor.
Bahsedilen durum kullanılan Internet Explorer tarayıcısının varsayılan kullanıcı ayarları ile ilgili. Html görüntülenen beyanname için; Internet Explorer sayfasında sağ click > Encoding >Unicode(UTF-8) seçildiğinde, bozuk görünen Türkçe karakterler düzeliyor.
83WINERP-65356
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Banka Kartları
Kredi Kartı Türündeki Hesap Kartının Hesap Özeti Ekranında Kredi Kartı Bloke Tabında Toplamlar Hatalı Listeleniyor.
Kredi kartı türündeki hesap kartının hesap özeti ekranında Kredi Kartı Bloke tabında toplamlar hatalı listeleniyordu, düzeltildi.
84WINERP-64658
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Banka Kredileri
Rotatif Kredi İçin Faiz Hesaplamada 1 Gün Eksik Hesaplanıyor.
Rotatif kredi için faiz hesaplamada 1 gün eksik hesaplanıyordu, düzeltildi.
85WINERP-66323
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
İhracat e-Fatura Kapsamında, Serbest Bölgeye İhracatta Kullanılacak Cari Hesap İçin “e-Fatura Gümrük” Seçildiğinde Yabancı Uyruklu Kontrolü Yapılmamalı.
e-Fatura gümrük checkbox’ı işaretli olan cari hesaplarda, yabancı uyruklu seçme kontrolü kaldırılmıştır.
86WINERP-67209
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Toplu Mektup Gönder İşleminde Bakiye Tarihi Filtresi Görünmüyor.
Cari üzerinde toplu mektup gönder işleminde bakiye tarihi filtresi görünmüyordu, düzeltildi.
87WINERP-67578
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Yaz (Mektup) İşleminde Cari Hesap Bakiyesi Yanlış Değer Getirmektedir.
Cari Hesap Yaz (Mektup) işleminde Cari Hesap Bakiyesi yanlış değer getiriyordu, düzetildi.
88WINERP-68620
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Üzerinde F9 Sipariş Hareketleri Penceresinde “Tamamı Üretim Emri Bağlantılılar Listelensin: Evet” Seçildiğinde ‘Microsoft OLE DB Provider For Sql Server The Multipart İdentifier ORFIC.LOGICALREF Could Not Be Bound…’ Mesajı Alınıyor.
Cari hesap üzerinde f9 Sipariş hareketleri penceresinde “Tamamı Üretim Emri Bağlantılılar Listelensin: Evet” seçildiğinde hata alınıyordu, düzeltildi.
89WINERP-49324
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Banka Fişleri
Go Plusta, Banka Kredi Taksit Geri Ödemesi İle Oluşan Banka İşlem Fişinde Finansman Gideri Muhasebe Kodu Yoksa Muhasebeleştirmede Banka Cari Muhasebe Kodunda Muhasebeleştiriliyor.
Banka kredi taksit geri ödemesi ile oluşan banka işlem fişinde finansman gideri muhasebe kodu yoksa muhasebeleştirme işleminde banka cari muhasebe koduna yansıyordu.Düzeltildi.
90WINERP-67440
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Kredi Kartı ve Firma Kredi Kartı Fişleri Eklendiğinde Başlık Kısmındaki Cari hesap/Banka Hesabı Bilgileri Pasif Geliyor
Kredi kartı fişi başlık kısmında cari ve banka seçim alanları pasif geliyordu,düzeltildi.
91WINERP-68149
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
2.46 Versiyonda Kasadan Girilen Cari Hesap Tahsilat Fişinde Tarih Ve Cari Hesap Kodu Alanları Pasif Geliyor
Kasa işlemlerinden eklenen cari hesap tahsilat fişinde bazı alanlar pasif geliyordu,düzeltildi.
92WINERP-62653
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt İşlemler – Cari Hesap Borç Kapama İşlemleri
Cari Hesap Borç Kapatma İşlemlerinde Filtrelerden Satış Elemanı Filtresi Verildiğinde Borç Kapama İşlemi Gerçekleşmemektedir.
Cari hesap borç kapatma işlemlerinde satış elemanı filtresi verildiğinde çek/senet ve banka fişlerinden girilen kayıtlarda borç kapama işlemi yapılamıyordu, düzeltildi.
93WINERP-66571
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Çek/Senet Raporları – Müşteri Çek/Senetleri
Müşteri Çek/Senetleri Raporunda Detay Filtre İle Birden Fazla Çek Seri No Filtresi Verildiğinde Hatalı Çalışıyor
Müşteri Çek/Senetleri raporunda detay filtre özelliği ile birden fazla Çek/ Seri numarası filtrelendiğinde rapor hatalı çalışıyordu, düzeltildi.
94WINERP-62807
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ödeme/Tahsilat Raporları – Borç Takip Raporu
Satış Faturası İçerisinde Satırlarda Farklı Satış Elemanı Kullanılsa Bile Borç Takip Penceresine Fatura Başlığındaki Satış Elemanı Kodunu Getiriyor.
Satış faturası içerisinde satırlarda farklı satış elemanı kullanılsa bile borç takip penceresine fatura başlığındaki satış elemanı kodu geliyordu. Fatura parametrelerinden “Ödeme Hareketleri Satır Bazında Oluşturulsun” seçeneği evet seçili olduğunda satırdaki satış elemanının gelmesi sağlanmıştır.
95WINERP-64918
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
Kayıt Saklama Uygulamasında Alınan Veriler İçin “Excel Oluştur” Denildiğinde Kilitlenme Sorunu.
Kayıt saklama uygulamasında excel dosyası oluşturulmak istenildiğinde kilitlenme oluyordu, düzeltildi.
96WINERP-67457
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Oracle Datasında Kaydedilen İthalat Operasyon Fişi Ve İhracat Operasyon Fişleri Form Ba Ve Bs’ye Yansımıyor.
Oracle datası kullanılan firmalarda Form Bs formu alındığında hata veriyordu, düzeltildi.
97WINERP-63866
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Defterler
e-Defter Modülü Kullanan Ve Şahıs Şirketi Olan Firmada Kurum Tipi Gerçek Olmasına Rağmen Firmaya Ait Vergi Kimlik Numarası Uygun Değildir Uyarısı Alınıyor.
Firma tanımlarında kurum tipi gerçek kişi olduğunda işveren bilgilerindeki TC kimlik no alanının kontrol edilmesi, kurum tipi tüzel kişi olduğunda ise vergi kimlik numarasının kontrol edilmesi sağlanmıştır.
98WINERP-67191
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Defterler
e-Defter Oluşturulan Firmanın Raporlama Para Birimi TL den Farklı Olsa Bile (Euro,USD) Yevmiye ve Büyük Defter Berat Dosyalarında Yer Alan 391,191,600,601,602 Hesap Kodları İçin Para Birimleri TL Olarak Hatalı Geliyor.
e-Defter oluşturulan firmanın raporlama para birimi TL den farklı olsa bile (Euro,USD) Yevmiye ve Büyük Defter berat dosyalarında yer alan 391,191,600,601,602 hesap kodları için para birimleri TL olarak hatalı geliyordu, düzeltildi.
99WINERP-64914
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Mahsup Fişi Tasarımındaki Satır Raporlama Dövizi Alacak Tutarı Ve Satır Raporlama Dövizi Borç Tutarı Hem Borç Hem Alacak Olarak Değer Getiriyor.
Mahsup fiş tasarımındaki ‘Satır RD Alacak / Borç Tutarı’ hem borç hem alacak olarak değer getiriyordu, düzeltildi.
100WINERP-65705
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
e-Defter Uygulaması Kapsamında Defter Oluşturulmuş Aya Ait Muhasebe Fişlerinde Satırların Çıkarılması Engellenmelidir.
e-Defter uygulaması kapsamında defter oluşturulmuş aya ait muhasebe fişlerine değiştir ile girildiğinde satırlar Shift+Delete ile silinebiliyordu, satırların silinmesi engellenerek “Bu tarihe ait e-Defter kayıtları için dosyalar oluşturulmuş!” uyarısı verilmesi sağlanmıştır.
101WINERP-67314
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
2.46 Sürüme Geçiş Sonrası Mahsup Fişleri İçin Gün/Ay/Yıl Olarak Tanımlanmış Numaralama Şablonları Bozuluyor.
“Kur farkı,tahsil ve tediye fişleri mahsup fişinin kayıt numaralama şablonunu kullansın” parametresi “Evet” olduğunda fiş numaraları hatalı oluşuyordu, düzeltildi.
102WINERP-42993
 
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
Fatura Muhasebeleştirme İşleminde Muhasebeleştirme Kuru Filtresi (Değişmeyecek/Fiş Tarihi Kuru) Çalışmıyor.
Fatura muhasebeleştirme işleminde “Muhasebeleştirme Kuru(Raporlama Dövizi)” filtresi çalışmıyordu,düzeltildi.
103WINERP-9041
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Mali Tablo Tanımları – Bilanço Tablosu
Ara Mali Yıl Kullanılan Firmalarda Bilanço Tablosu Raporu Boş Listeleniyor.
Ara mali yıl kullanılan firmalarda bilanço tablosunda tutarlar listelenmiyordu, düzeltildi.
104WINERP-67219
GO3
USYS
alt alt Yönetim – Kullanıcılar
2.46.00.00 Versiyonda Go 3 Ürününde Kullanıcı Yetkileri Altındaki “Fatura Türü” Yetkisinin Seçenekleri “İlgili Düzeltme Fişi” Yetkisi Altında Görünüyor
Go 3 ürününde kullanıcı yetkileri altındaki “Fatura Türü” yetkisinin seçenekleri “İlgili Düzeltme Fişi” yetkisi altında görünüyordu, düzeltildi.
105WINERP-66028
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Dosya
alt alt Bakım – Veri Toplamları
Bakım İşlemlerinden Veri Toplamları Çalıştırıldığında Banka Hesap Bakiyesi Bozuluyor
Banka toplamları çalıştırıldığında banka hesap bakiyesi yanlış tutar getiriyordu,düzeltildi.
106WINERP-8327
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Navigator
FIRMINFO Fonksiyonu Çalışmıyor.
Navigator içerisinde FIRMINFO fonksiyonu değer getirmiyordu, düzeltildi.
107WINERP-67215
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Araçlar
alt alt Toplu Veri Aktarımı (içeri)
İrsaliye ve Fatura Xml Veri Aktarımı İşlemleri Sırasında “Out Of Memory” Hatası Alınmaktadır
Veri aktarımı işlemleri ile programa fatura aktarımı yapıldığında “Out Of Memory” hatası alınıyordu, düzeltildi.
108WINERP-65054
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İzle
alt alt Seçenekler…
Herhangi Bir Tasarım Üzerinde Kullanıcı Yazıcı Ayarları Yapıldıktan Sonra Yazıcı- Tasarım Seçildiğinde Yazıcı Ayarları Olan Ekran Gelmeden Direk Yazıcıya Gönderiliyor, Birden Fazla Tasarımda Ayrı Ayrı Yazıcı Seçimi Ve Yazım Sayısı Belirtilebilmelidir
İzle-seçenekler bölümünde raporlar ana başlığı altına “Form Basımında Yazıcı Ayarları Gösterilmesin” seçeneği eklenmiştir.Form basımında yazıcı ayarları gösterilmesin” seçeneği aktif iken form tasarımı üzerinde F9-kullanıcı yazıcı ayarları kaydedilmişse çalışacaktır.Önceden kaydedilmiş bir yazıcı ayarı yok ise bu seçenek işaretli olsa dahi yazıcı ayarları ekranı form basımında gelir.
109WINERP-67206
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üst Menü (ikonlar)
alt alt Zamanlanmış Görevler
Zamanlanmış Görevlerden Mail Olarak Alınan ASCII Rapor Hatalı Gelmektedir.
Zamanlanmış görevler üzerinden ASCII olarak alınan raporlar, verilen satır sonu ve ayraç karakteri kriterlerine göre hatalı çalışıyordu,düzeltildi.
110WINERP-9375
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üst Menü (ikonlar)
alt alt Yönetici Konsolu
Yönetici Konsolunda Hepsi Dışındaki Alanlarda Kredi Kartı Fiş Tutarı Görünmüyor.
Yönetici konsolunda hepsi dışındaki alanlarda kredi kartı fiş tutarı görünmüyordu, düzeltildi.
111WINTLS-5290
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
 
Arayüz Uyarlama İle Seçenek Türünde Eklenen Bir Ek Alan Ctrl+F Arama Listesine Gelmiyor
Arayüz uyarlama ile malzeme browser ekranına metin türünde eklenen ek alanların ctrl+f arama listesine gelmesi sağlandı.
112WINTLS-5545
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
 
Fiş İçerisinde Herhangi Bir Kolonda Başka Bir Browserdan Seçim Yapıldığında Cursor 2 Kolon Sonrasına Konumlanıyor
Kasa işlemleri içerisinden Toplu Kayıt Ekle seçeneği ile eklenen cari hesap tahsilat ve ödeme fişlerinde, herhangi bir kolonda browserdan seçim yapıldığında imleç fazladan sütun atlıyordu,düzeltildi.
113WINTLS-6129
GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
 
Arapça Alfabesindeki Rakamlar, Raporlar PDF’e Alındığında Latin Alfabesindeki Rakamlar Olarak Listelenmektedir.
Arapça kullanımlarda pdf alınan raporlara arapça rakamlar latin alfabesi olarak yansıyordu, düzeltildi. 
%d blogcu bunu beğendi: