KOSGEB’in KOBİ Destekleri İçin Yeni Düzenleme Yapıldı..

turkish lira count, computer and calculator unknown person

Şirketleri ilgilendiren yeni bir gelişme bugünkü Resmi Gazete’de duyuruldu. 227 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı’na göre, bazı faaliyetler KOBİ’lere dönük destek kapsamının dışında bırakıldı. KOBİ Destekleri ile ilgili alınan kararla ilgili detaylar blog haberimizde.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından, bazı faaliyetler destek kapsamının dışında bırakıldı. KOBİ Destekler üzerindeki düzenlemeler önümüzdeki dönemde de sürecek.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı’na göre, televizyon programı yapımı ve dağıtımı faaliyetleri, KOBİ destekleri kapsamındaki destek alanı dışına çıkarıldı.

SEKTÖREL ÖNCELİKLER DEĞERLENDİRİLİYOR

Kararla KOSGEB tarafından verilecek hizmetler ve desteklerden yararlanacak KOBİ’lere yönelik sektörel ve bölgesel önceliklerin belirlenmesine ilişkin kararda değişikliğe gidildi. KOBİ Destekleri üzerindeki ayarlamaların önümüzdeki dönemde de devam etmesi bekleniyor.

Buna göre, bilgi ve iletişim sektöründe destek kapsamı dışında olan sinema filmi, video yapım ve dağıtım faaliyetlerine televizyon programı yapım ve dağıtım faaliyetleri de eklendi.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

MADDE 1- 5/8/2009 tarihli 2009/15431 sayılı Bakanlar Kurulu Karan ile yürürlüğe konulan “KOSGEB Tarafından Verilecek Hizmetler ve Desteklerden Yararlanacak Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere İlişkin Sektörel ve Bölgesel Önceliklerin Belirlenmesi Hakkında Karar”a aşağıdaki şekilde değiştirildi.

  

Sinema filmi, video ve televizyon programlan yapım faaliyetleri hariçtir.

59.11

  

Sinema filmi, video ve televizyon programlan dağıtım faaliyetleri hariçtir.

59.13

  

Sinema filmi gösterim faaliyetleri hariçtir.

59.14

  

Ses kaydı ve müzik yayıncılığı faaliyetleri hariçtir.

59.20

 
%d blogcu bunu beğendi: