LOGOCRM 1.53.00.00 Sürüm Duyurusu

Logo CRM Ürünleri 1.53.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Önemli Duyuru : 

– 1.53.00.00 Logo CRM ana sürümde, Logo CRM içerisinde kullanılan ExpressApp Framework versiyonu, daha önce kullanılan 16.2.6 sürümünden, 18.1.6 sürümüne yükseltilmiştir.  Logo CRM ile birlikte ek yazılım geliştirilen noktalarda, ek yazılımların da uyumluluk bakımından ExpressApp Framework 18.1.6 ile derlenmeleri gereklidir.

– Ayrıca 1.53.00.00 (XAF 18.1.6) versiyonuna geçmeden lütfen kurulu olan sürümünüzün dizin bilgilerini kopyalamanızı, database yedeklerinizi almanızı ve canlı (müşteri) ortama geçiş sağlamadan önce localde kurarak önce test ortamı sağlamanızı tavsiye ederiz.


– 1.53.00.00 Logo CRM sürümü ile birlikte updater.exe ve web.config güncellendikten sonra Logo CRM kurulum dizini altında bulunan web.config de müşteriler için özelleştirme varsa web.config dosyasını baz alarak güncelleme gerekmektedir.

– Rest tarafında yeni Logo CRM Mobile uygulaması için düzenlemeler yapılmıştır. Düzenleme bilgileri aşağıda bulunmaktadır.

1- Rest ucundan listview’ler için veri çekilirken özellikle kolon adı belirtilmemiş ise o modül için önceden belirlenmiş kolonlara ait veri çekilmesi sağlandı.
2- Logo CRM Mobile ListView’lerde filtreleme özelliği eklendi. Rest tarafında filtreler dikkate alınarak veri çekilmesi için geliştirmeler yapıldı.
3- Rest kullanıcısı tarafında cache yapısı oluşturulabilmesi için list view’lerde her defasında veri okunduğunda  sadece değişen veya yeni eklenen kayıtlar Rest isteği yapan tarafa gönderilebilecektir.
Detaylar docs.logo.com.tr’de LogoCRM Rest konusu altında mevcuttur.1.53.00.00 Ana sürümüne özel uyarı :

– Roller üye izinlerinden bazı alanlar gizlendiğinde, kullanıcı ekranından alınan teklif şablonları boş görüntülenme sorunu XAF 18.1.6 ile giderilmiştir.

–  Kullanıcının firma adres bilgisi ile  ilişkilendirmiş olduğu harita bilgisi Rest tarafında düzenlenmiştir. Ayrıca Logo CRM Check-in, check-out butonları aktifleştirilmiştir. Bu duruma özel, roller de yetki verilmeyen kayıtlarda [Gizli] ibaresi ile gösterilmesi yerine Listview içerisinde çıkmaması sağlandı.

1.53.00.00 sürüm içeriği :                         
 

 

Kayıt Nr

Tanım ve Açıklama

1

XAFCRM-5571

Teklifler

Teklife seçilen varyantlı ürünler yanlış geliyor

İki kullanıcı varyantlı ürün seçip aynı anda tamam butonuna tıkladığında, bir kullanıcıda IIS hatası alınıyor ya da bir kullanıcının seçtiği ürünler diğer kullanıcının teklifine eklenme sorunu giderildi.

2

XAFCRM-5652

Güvenlik
https://jira.logo.com.tr/images/border/spacer.gif https://jira.logo.com.tr/images/icons/link_out_bot.gif Kullanıcı Günlükleri

Kullanıcı günlükleri ekranına ayıntılı bilgi getirilmesi talep edilmekte

Sistem tercihleri tablosuna “55. Kullanıcı günlükleri” başlığı altına “Detaylı kullanıcı günlüğü basımı aktif olsun.” checkbox eklendi. <br/> “Bu ayar ile kullanıcıların kayıtlarda yaptıkları her bir değişikliğin eski ve yeni değerlerinin detaylı olarak günlüğe yazılması sağlanır. <br/> Detaylı günlüğe ihtiyaç yok ise performans açısından kullanılması önerilmez.” <br/> <USER_LOG_DETAILED>.

3

XAFCRM-5893

 

Dock Panel sabitlendikten sonra başka modüle geçince dock panel eski haline dönüyor

XAF 18.1 geçişi ile dock panel sabitlenmektedir. Bunun için modeldeki ilgili Dock panel’in GUID değeri “00000000-0000-0000-0000-000000000000” dan farklı tekil (unique) bir değer girilmiş olmalıdır.

4

XAFCRM-6462

 

WinProposal ürünler tabına geçişte yavaşlık problemi yaşanmakta

WinProposal ürünler tabına geçişte yavaşlık problemi giderildi.

5

XAFCRM-6551

 

Logo CRM Designer-rapor tasarımın’ da property grid’ de seçim yapınca kitleniyor.

Logo CRM Designer rapor tasarımındaki property grid alanında seçim yapıldığında designer da kitlenme sorunu giderildi.

6

XAFCRM-6574

 

Eposta ayarı ekranına her girişte şifre istememesini sağlanması talep edilmektedir.

Şifre alanını zorunlu olmaktan çıkarıldı. Kaydedilirken değeri boş ise boş değerin veritabanına kaydedilmesi engellendi.

7

XAFCRM-6584

 

Kullanıcı dili “İngilizce” seçildiğinde giriş sayfasındaki “Apps” altında görüntülenen modüllerdeki aktivitelerin İngilizce tercümesi yanlış geliyor

Kullanıcı dili “İngilizce” seçildiğinde giriş sayfasındaki “Apps” altında görüntülenen modüllerdeki aktivitelerin İnglizce tercümesi düzeltildi.

8

XAFCRM-6857

 

Logo CRM arayüzünde oluşturulan görünüm kuralları, listview kolonlarına eklenen ekstra alanlarda çalışmıyor.

Logo CRM arayüzünde oluşturulan görünüm kuralları, listview kolonlarına eklenen “ekstra alanlarda” da çalışması sağlandı.

9

XAFCRM-6867

 

ERP üzerinden gelen birim çevrim çarpan ve bölen değerleri ters gelmektedir.

Tiger/Go ERP üzerinden gelen birim çevrim çarpan ve bölen değerlerin yerleri, yanlış gelmesi düzeltildi.

10

XAFCRM-7030

 

Sistem tercihleri, parametre ekranından 22. madde aktif edildiğinde firma üst bilgisi gelmiyor.

Sistem tercihleri, parametre ekranından 22. madde aktif edildiğinde firma üst bilgisinin gelmesi sağlandı.

11

XAFCRM-7057

 

Destek kaydından >Teklife aktarım yapıldığında, RL_Ticket_Proposal tablosuna bağlantı oid bilgisi yazmıyor.

Destek kaydından teklife aktarım yapıldığında, Teklif üzerindeki ilişkili destek kayıtlarına oluşan destek kaydının eklenmesi sağlandı.

12

XAFCRM-7080

 

1.50.01 versiyona geçiş sonrası, teklif modülünde dock panellerde hata vermektedir.

Teklif modülünde dock panellerde hata durumu düzeltildi.

13

XAFCRM-7107

 

Bazı kullanıcılarda Winproposal da alanlar sürekli kayboluyor ve kullanıcılar Logo CRM web arayüzünden giriş yapamıyorlar

Winproposal da görüntüden kaybolan alanlar MT_Firm Listview alanından kaynaklandığı tespit edildi ve sorun düzeltildi.

14

XAFCRM-7126

 

LogoCRMXmlSettings ayarlarında sadece kullanıcının bağlı olduğu satış temsilcileri görünsün parametresi doğru çalışmamakta

LogoCRMXmlSettings ayarlarında 16. maddesinde sadece kullanıcının bağlı olduğu satış temsilcileri görünsün parametresi sorun düzeltildi.

15

XAFCRM-7212

 

Yetkilendirme işleminde ‘hedef türü firma’ seçildiğinde, üye izinlerine destek ve görev alanlarının getirilmesi isteniyor.

Yetkilendirme işleminde ‘hedef türü firma’ seçildiğinde, üye izinlerine destek ve görev alanlarının getirilmesi sağlandı.

16

XAFCRM-7278

 

Etkinlik kaydı içerisindeki kullanıcılar alanı boş olarak kaydedildiğinde IIS hatası alınmaktadır.

Etkinlik kaydı içerisindeki kullanıcılar alanı boş olarak kaydedildiğinde IIS hataları giderildi.

17

XAFCRM-7568

 

Kullanıcının firma adres bilgisi ile ilişkilendirmiş olduğu harita bilgisi, Rest tarafında istekte bulunulduğunda gelmiyor.

Kullanıcının firma adres bilgisi ile ilişkilendirmiş olduğu harita bilgisi, Rest tarafında istekte bulunulduğunda gelmeme durumu düzeltildi.

%d blogcu bunu beğendi: