LOGOCRM 1.49.00.01 Ara Sürüm Duyurusu

Logo CRM Ürünleri 1.49.00.01 ara sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Önemli Duyuru : 

–   Logo CRM 1.47.00.00 versiyonu ile birlikte setup kurulumunda Logo Notifier Service programı kurulması seçimli hale getirilmiştir. Ayrıca Logo Notifier Service ürünün ücretli olan versiyonu bu sürümden itibaren Logo CRM setinde ücretsiz olarak verilecektir.

–  Netsis ERP entegrasyonu varken birim ve birim çevrimleri ile ilgili düzenleme yapıldı. Logo CRM ve Netsis Rest api versiyonu v2 kullanıldığında; access token timeout hataları giderildi. Access token timeout hatası ile ilgili olarak refresh token devreye alındı. Ayrıca NetOpenX tarafında da arayüzden girilen Refresh token timeout süresi yetersiz kaldığından gerekli düzeltmeler yapıldı. NetOpenX 2.0.6.4 sürümü ile yapılan düzeltmeler aktif oldu. Netsis ERP müşterilerimizin Logo CRM 1.46.00.00 versiyonuna geçmeleri önerilmektedir.

–  Teklif menüsünde varyantlı ürün eklendiğinde, varyanta tanımlanan fiyat doğru gelmesi sağlandı. Bu durum Logo CRM 1.46.00.00 ve Tiger ERP 2.49.00.00 setleri ile düzenlenmiştir.

alt

1.49.00.01 sürümüne özel uyari : 

–  LogoCRMApp-1.0.0.5 versiyon için minimum LogoCRM configurasyonu 1.49.0.1 olmalıdır.
–  Sevkiyat adreslerinde kullanım dışı alanı ERP ile senkronize edilmesi için LogoCRM 1.49.0.1 seti ile kurulduktan sonra; önce aktif entegrasyon seti tanımında değiştir/kaydet işlemi, ardından IIS restart yapılmalıdır.

1.49.00.01 sürüm içeriği :                                         alt 

 

Kayıt Nr

Tanım ve Açıklama

1XAFCRM-6309 
Tiger/Go Erp’ye aktarılan siparişlerde satış eleman kodunun satırlara getirilmesi talep edilmektedir.
Teklif ekranında; satış temsilcisi bilgisinin hemen altına “Satış temsilcisi değiştirildiğinde ürün satırlarını güncelle” checkbox eklendi. Checkbox seçili iken; teklif satış temsilcisi değiştirildiğinde veya yeni ürün eklendiğinde, ilişkili ERP satış elemanı bilgisi ürün satırlarındaki ERP satış elemanı bilgisine aktarılacaktır. Satır indirimi veya satır masrafı eklendiğinde ait olduğu ürünün ERP satış elemanı bilgisi aktarılır. Promosyon, genel indirim veya genel masraf eklendiğinde ait olduğu teklifin ERP satış elemanı bilgisini aktarılır.
2XAFCRM-6443 
Birden fazla aynı isimde birim ve birden fazla entegrasyon olduğunda, teklif ürün excelden kopyala-yapıştır da birim sorunu bulunmaktadır.
Teklif’e Excel’den teklif ürünü eklenirken; ürünün birim seti bulunarak bu birim seti içerisinde aynı kodlu birim varsa bu birim teklif ürünü ile ilişkilendirilecek, bulunamaz ise ürünün ana birimi teklif ürünü ile ilişkilendirilecek şekilde düzeltildi.
3XAFCRM-6504 
Bir kayıtta 10 adetten fazla yorum eklendiğinde doğru çalışmıyor.
Yorumlarda bulunan 10. kayıttan sonraki yorumun düzeltilememesi hatası giderildi.
4XAFCRM-6517 
Entegrasyon App’ini kullanmak için lisans anahtarında Logo Mobil / Outlook Add-in sahibi olma zorunluluğunun kaldırılması talep edilmekte
LogoCrm App’in kullanımı için rest lisansının zorunluluğu kaldırıldı. Önemli Not: LogoCRMApp-1.0.0.5 versiyon için minimum LogoCRM configurasyonu 1.49.0.1 olmalıdır.
5XAFCRM-6528 
Rapor önizleme yapıldığında veya kaydedilen dosya adlarında varsayılan expression değere göre formatlanmasında, Rapor adı verilebilmesi gerekmektedir.
BusinessObjectler altına “ReportName” ve “ReportDisplayName” alanları eklenmiştir. Model editör üzerinden “ReportDisplayName” member’ının Expression alanını doldurduğunuzda bu sizin kaydettiğiniz raporunuzun dosya olacaktır.
6XAFCRM-6535 
Sevkiyat adreslerinde kullanım dışı alanı ERP ile senkronize olmuyor.
Sevkiyat adreslerinde kullanım dışı alanı ERP ile senkronize olması sağlandı.
7XAFCRM-6543 
Teklif ürün excel kopyala yapıştır da tarih formatında değerin formatlanarak eklenmesi
Excel kopyala yapıştır ile teklife ürün eklendiğinde teklif ürün liste ekranı ve ürün/Erp tabı altında, Sipariş teslim tarihinin aynı ve doğru formatta yazılması sağlandı.
%d blogcu bunu beğendi: