2.51.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ERP ürünleri için 2.51.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Önemli Uyarı :

Kurulum dosyalarında güncellemeler yapılmış olup, kurulumdan önce bu dokümanı incelemenizi rica ederiz.

Dikey çözümlerin tamamı kurulmadığında açılışta dikey çözümlerle ilgili uyarı alınabilir. Uyarı alınmaması için add-ons.ini dosyasının içerisinde istenmeyen satırların başına – (eksi) işareti konulmalıdır.

Program klasöründe bulunan add-ons.ini dosyasının içerisinde program açılırken yüklenecek çözümler seçilmektedir. Kullanmadığınız uygulamalara ait satırların başına – (eksi) işareti koyarak program açılışının daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sql 2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view’lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view’lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.

Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT

2.16.00.00 sürümünde bazı altyapı düzenlemeleri yapıldığından, sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

Sürüme ait uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

Yükleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka 3. nesil lisanslama için yükleme dökümanlarını okumanızı öneririz.

Genel Uyarılar:

• Genel Tablo Yönetimi altından daha önce oluşturulmuş ve kullanılan tablolar var ise güncelle işlemi yapınız. Genel Tablo Yönetimi tablolarının güncelleme işlemini, firma güncelleme işleminden önce yapınız.

• 1.7x.xx,1.8x.xx versiyonlarından geçişlerde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapılmalıdır.

• Firmaya ait dönemler için Veri Tabanı Araçları oluşturulmalıdır.

• Güncelleme işlemi istenirse bütün firmalar için toplu olarak başlatılabilir.

• Unity Objects ve OD kullanımı mevcut ise bu sürüme uygun araçlar update edilmelidir.

• 2.00 sürümü öncesindeki sürümlerden geçiş yapan kullanıcılarımız versiyon değişimi yapmadan önce tüm ek paket ve kullanıcı arttırımlarını yüklemeli sonrasında versiyon değişimlerini yapmalı.

2.04.00.00 Versiyonundan Önceki Versiyonlardan Geçişleri İçin Uyarılar :

Veritabanı mimarisinde değişiklik yapılmıştır.Yapılan düzenlemeler doğrultusunda SEQ tabloları kullanımdan kaldırılmış, tablolar identity özelliğine dönüştürülmüştür. Tabloların identity özelliğine dönüştürülmesi işlemi Genel tablolar için Sistem İşletmenine girişte ve Genel Tablo Yönetimi Güncellenerek, Firma tabloları içinse firmalar üzerinde tabloların sürüme göre güncellenmesi işlemiyle yapılacaktır.Firma tablolarının güncellenmesi önceki versiyon geçişlerine göre biraz daha uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyiniz.

2.04 versiyona geçiş işleminde IDENTITY güncelleme sırasında program haricinde eklenmiş olan INDEX ler silinebilir bu yüzden geçişten önce kullanıcılar tarafından eklenmiş olan index lerin yedeği alınarak geçiş sonrasında tekrar oluşturulmalıdır.

Geçiş öncesinde, veri tabanında SCHEMABINDING kullanılarak oluşturulmuş viewlar var ise bu viewslar silinmelidir.

Identity geçişinden sonra eski sürüm programlarla Identity geçişi yapılan veritabanına bağlantı mümkün olmayacaktır. Tüm firmalar geçilmese dahi ortak tabloların yapısı değişecek ve SEQ uzantılı tablolar silinecektir. SEQ uzantılı tabloların olmaması eski sürümlerde datanın kullanılamayacak olması anlamına gelir.

2.42.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.42.00 sürümümüz ile birlikte ürün kurulum işlemi sırasında server minimum donanım gereksinimlerini (Konfigurasyonunu) kontrol eden mekanizma geliştirilmiştir.  

Geliştirilen bu mekanızma ile birlikte ürün kurulumu sırasında yükleme yapılan server için sistem ihtiyaçları dokümanlarımızda da belirttiğimiz minimum donanım gereksinimlerinin sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmekte ve bilgi amaçlı uyarı verilmektedir.

2.44.00.00 / 2.45.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.44.00 sürüm öncesi eklenen cari hesap kartlarında ISPERCURR alanı NULL olması durumunda ilgili cari hesaba ait e-arşiv faturaların Form Bs’de listelenmeme sorunu ortaya çıkmaktadır.  Çözüm için; NULL olan bu kayıtların ‘0’ sıfır olarak güncellenmesi gerekir. Bu işlem için aşağıdaki örnek sorgu kullanılabilir.

UPDATE LG_500_CLCARD SET ISPERCURR=0 WHERE ISPERCURR IS NULL

2.49.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.49.00.00 versiyonu ile birlikte ticari sistem arayüzünde “Satınalma Faturası“, “Satınalma İrsaliyesi“, “Satış Faturası” ve “Satış İrsaliyesi” formlarının görselleri ile ilgili  bir değişiklik olduğunu önemle belirtmek isteriz. Bu formların “Detaylar” tabı, bu sürümle birlikte  “Detaylar” ve “Detaylar II” olarak düzenlenmiştir. Bahsi geçen formların öndeğer hali 3 tab sayfasına sahip olacağından  “Detaylar” tabının bölünmesiyle birlikte bu tab içeriğinin bir kısmı yeni sayfaya taşınmıştır. Eğer bu formlar üzerinde uyarlamalarınız varsa bu düzenlemeden etkilenebileceğinden 2.49.00.00 setine geçiş öncesinde bu formların ayrıca ele alınıp gözden geçirilmesi gerekmektedir.

– Bu düzenlemeye yönelik veritabanı tablolarında özel bir geliştirme yapılmadığından her versiyon değişiminde gerçekleştirdiğiniz standart süreçleriniz veritabanı tabloları için yeterli olacaktır.

ERP 2.51.00.00 Sürümü :

altaltaltaltalt

 Kayıt NrÜrünTanım ve Açıklama
1WINERP-9487

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme kartları üzerinden F9 hareketler browserı’ında işlem döviz tutarının da listelenmesi isteniyor.
Malzeme kartları F9 hareketler browserına ID, İşlem döviz tutarı ve işlem döviz tutarı (Net) alanları eklenmiştir.
2WINERP-46901

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme Kartlarına Girilen 2. Resim Formlara Bastırılabilmeli
Malzeme kartlarına girilen 2. resmin de formlara bastırılabilmesi sağlanmıştır.
3WINERP-51200

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme Kartı İçerisindeki Açıklama Alanı Yanında Bulunan Yabancı Dil Karşılığı Alanlarında Karakter Sayısı Arttırılmalıdır.
Malzeme kartı içerisinde açıklama alanına ait farklı diller için karakter sayısı 254 olarak güncellenmiştir.
4WINERP-22528

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt İşlemler – Malzeme Hareket Aktarımı
Malzeme Hareket Aktarımı Varyantlı Malzemeler İçin de Yapılabilmelidir
Malzeme hareket aktarımında varyantlı malzemelerinde aktarılması sağlanmıştır.
5WINERP-72892

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet Hareketleri
Kıst Amortisman Hesaplama Yönteminde Geçmiş Dönem Bilgisi Kullanıldığında Amortisman Hesaplaması Oran Üzerinden Hesaplandığında Amortisman Süresinin Son Yılında Kalan Net Aktif Değeri Son Yıl Yıllık Amortismanı olarak ayrılmalı.
Kıst amortisman hesaplama yönteminde geçmiş dönem bilgisi kullanıldığında amortisman hesaplaması oran üzerinden hesaplandığında amortisman süresinin son yılında kalan net aktif değeri 12 ye bölünerek aylık amortisman hesaplanması Kıst, Yıl, Geçmiş Dönem, Oran Kullanıldığında Son Yıl parametresi eklenerek hesaplaması sağlanmıştır.
6WINERP-34608

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
“Başlamadı” Durumundaki Üretim Emri Satırları İçin “Miktar” Bilgisinin Değiştirilebilmesi Yetkiye Bağlanmalı
Yetki ağacında üretim emirleri,değiştir yetkisinin altına “Üretim Emri Satırları Mikar Girişi” yetkisi eklenmiştir.
7WINERP-13587

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – İş Emirleri
İş Emirleri Yazdırıldığı Zaman Planlanan ve Güncel Fişler Birlikte Yazdırılıyor, Sadece Güncel Fişlerin Yazdırılması Sağlanmalı.
İş emirleri yazdırıldığında planlanan fişlerinde yazdırılıp yazdırılmayacağı üretim kontrol parametrelerinde yer alan ‘Üretim Emri Basımında Planlanan Fişler Basılsın Evet/Hayır’ parametresiyle belirlenebilmesi sağlanmıştır.
8WINERP-72581

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Talep Yönetimi
alt alt Hareketler – Talep Fişleri
Talep Fişi İçerisinde Cari Hesap Seçildiğinde Cari Hesaba Ait Proje Kodunun Gelip Gelmemesi Bir Uyarı Mesajı İle Belirtilerek Getirilmelidir.
Talep fişi satırlarında cari hesap seçildiğinde proje kodunun ,cari hesap kartında tanımlı olan proje koduyla güncellenip güncellenmeyeceği ile ilgili uyarı mesajı verilmesi sağlanmıştır.
9WINERP-59682

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satınalma
alt alt Hareketler – Alım Faturaları
Belge Tipi E-Fatura Olan Satın Alma Faturaları İçin Belge No kontrolü Yapılabilmeli
e-Fatura ve e-İrsaliye özelliğinin açık olduğu ürünlerde fatura ve irsaliye zorunlu alan tanımlarına Fatura tipi(Kağıt, e-Fatura ,e-Arşiv ,e-Arşiv İnternet )ve İrsaliye tipi (Kağıt,e-İrsaliye) seçenekleri eklenmiştir.Fatura ve irsaliye tipi seçeneğine göre belge no vb. alanlarda zorunluluk kontrolü yapılabilmesi sağlanmıştır.
10WINERP-74235

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satınalma
alt alt Hareketler – Alım Faturaları
e-Fatura Kapsamında Gelir İdaresi Başkanlığı’nca 17.04.2018 Tarihinde Güncellenen Şematron İle İlgili Çalışma Yapılmalıdır
GİB e-Fatura şematron geliştirmeleri kapsamında İade faturalarının senaryo bilgisi temel olarak set edilmesi sağlanmıştır.Ayrıca adres tanımlarına iki yeni ülke kodu eklemiştir ( BQ : Karayip Hollanda ,SX : Sint Maarten).
11WINERP-70792

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satınalma
alt alt Hizmet Raporları – Alınan Hizmet Ekstresi
Alınan/Verilen Hizmet Ekstresi Raporlarında Masraf Merkezi Kodu Filtresi Olmalı
Alınan Hizmet Ekstresi ve Verilen Hizmet Ekstresi raporlarına “Masraf Merkezi Kodu” filtresi eklendi.
12WINERP-12059

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış İrsaliyeleri
Cari Hesap Kartı Üzerinde Tanımlanan Teslim Şekli ve Taşıyıcı Firma Bilgileri, İlgili Cari Hesap Faturaya Seçildiğinde Detaylar Sekmesinde Cari Hesap Kartında Seçili Öndeğerler Gelmeli.
Cari hesap kartı üzerinde tanımlanan teslim şekli ve taşıyıcı firma bilgileri, ilgili cari hesap faturaya seçildiğinde detaylar tab ında cari hesap kartındaki seçili değerlerin gelmesi sağlanmıştır.
13WINERP-30319

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Faturada Maliyetler Menüsünde Raporlama Dövizi (RD) Cinsinden Maliyetler Görülebilmeli.
Fatura sağ tuş (F9) menü seçeneklerinde yer alan maliyetler menüsüne Raporlama Dövizi (RD) cinsinden maliyetler görülebilmesi için Tutar,Maliyet,Kar ve yüzde RD alanları eklenmiştir.
14WINERP-72270

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Alınan / Verilen Hizmet Faturalarında Kur Farkı Hizmet Kartı Seçildiğinde Detaylar Tabındaki Kur Farkı Otomatik Olarak İşaretlenmelidir.
Alınan/verilen hizmet faturalarında kur farkı işaretli hizmet kartı seçildiğinde uyarı mesajı ile detaylar tabındaki kur farkının işaretlenmesi sağlanmıştır.
15WINERP-22517

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Dağıtım Emirleri
Dağıtım Emrinde Ağırlık(KG) Bölümündeki “Yüklenen” Alanı, Malzemenin Brüt Ağırlık Değerine Göre Hesaplanmalı.
Dağıtım emrinde yer alan yüklenen bölümündeki Ağırlık(KG) ve Hacim(LT) alanları parametreye bağlanarak malzemelerin net veya brüt değerlerine göre hesaplanması sağlanmıştır. Bu kapsamda Satış dağıtım parametrelerine ‘Dağıtım emri yüklenen hesaplaması : Net/Brüt ‘ parametresi eklenmiştir.
16WINERP-12218

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Fatura Raporları – Satış Faturaları Dökümü
Alış ve satış fatura dökümleri rapor filtrelerine fatura giriş yeri seçeneği eklenmeli. Filtre tanımı Banka/kasa/fatura olarak ayrıştırılmalı.
Faturaların girildiği modüle göre filtrelenmesi amacıyla Satış Faturaları Dökümü ve Satınalma Faturaları Dökümü raporlarına “Fatura Giriş Yeri” filtresi eklenmiştir.Filtre seçenekleri Hepsi,Fatura,Banka,Kasa ve Dış Ticaret olup, öndeğer olarak “Hepsi” seçeneği işaretli gelecektir.
17WINERP-6012

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Teklif Yönetim Raporları – Sektör / Müşteriler Listesi
Sektörler / Müşteri listesi raporunda listeleme şekli Müşteri seçildiğinde cari hesap bağlantısı olmayan müşterilerde listelenebilmeli.
Sektörler/ Müşteri listesi raporuna “Cari Hesap Bağlantısı Olmayan Müşteriler= Listelensin / Listelenmesin” filtre seçeneği eklenmiştir.
18WINERP-12289

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
Dövizli kasa takibi yapılan kasa kartının takibi yapılan döviz cinsinden kasa ekstresi raporu olması isteniyor.
Kasa ekstresinde döviz cinsinden tutarların raporlanabilmesi amacıyla standart alanları arasına İD Tutarı (Tahsilat), İD Tutarı (Ödeme), RD Tutarı (Tahsilat), RD Tutarı (Ödeme) alanları eklendi.
19WINERP-40161

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Kartları Üzerinden Toplu Mektup Gönder İşlemi Yapıldığında Filtre Ekranında Verilen Bakiye Tarihi, Gönderilen Mail Subject Ve Açıklama Alanında Yazılmalı.
Cari hesap kartları üzerinden toplu mektup gönder ve toplu mektup gönder(grup şirketleri) işlemlerinde bakiye tarihi filtresinde verilen tarih bilgisinin mail açıklaması olarak gönderilmesi sağlandı.
20WINERP-70785

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Kartta İletişim Tabında İnternet Adresi Kısmındaki Karakter Sayısı Arttırılmalıdır.
Cari hesap kartındaki ‘İletişim’ tabında bulunan “İnternet Adresi” alanının karakter sayısı 100’e çıkarılmıştır.
21WINERP-72673

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Grup Şirketine Bağlı Olarak Oluşturulan Yeni Carilerin GUID Bilgisi Grup Şirketi İle Aynı Değeri Alıyor.
Grup şirketi bağlantısı yapılan cari hesapların veritabanındaki GUID bilgisi grup şirketi ile aynı değeri alıyordu, düzeltildi.
22WINERP-7949

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Çek/Senet Bordroları
Çek Çıkış Banka Tahsil Toplu Seçim Filtrelerine Proje Kodu Filtresi Eklenmeli.
Çek çıkış banka tahsil ve senet çıkış banka tahsil bordroları toplu seçim filtrelerine proje kodu filtresi eklendi.
23WINERP-74321

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Çek/Senet Bordroları
Çek Senet Bordrolarında Ve Çek Senet Kartlarında Doküman Ekleme Butonuna Tıklandığında Kets Yüklenmelidir Uyarısı Alınıyor, Satış Faturalarında Olduğu Gibi Hem LBS Doküman Arşivi Hem de Kets İçin Ayrı Buton Eklenmeli.
Çek senet bordrolarına lbs ve sharepoint döküman yönetim sistemi kullanımları için özellik eklendi.
24WINERP-72939

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Muhasebe Bağlantı Kodları
Satılan Malın Maliyeti Muhasebe Kodlarına KDV Oranı Filtresi Eklenmeli.
Satılan malın maliyeti muhasebe bağlantı kodlarına kdv oranı filtresi eklenmiştir.
25WINERP-7169

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Bağlantılar – Bağlantı Kodları Dökümü
Muhasebe Bağlantı Kodları Tanımlarında Girilen Filtreler Listelenebilmeli.
Muhasebe bağlantı kodları filtrelerinin excel’e aktarımının yapılabilmesi sağlandı.
26WINERP-8519

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Bağlantılar – Bağlantı Kodları Dökümü
Bağlantı Kodları Dökümü Raporunda Banka Kartları Filtre Seçeneklerinde Kredi Kartı Bloke Hesabı Seçeneği Eklenmeli.
Bağlantı kodları dökümü raporunda banka kartları filtre seçeneklerine ‘Kredi Kartı Bloke’ hesabı seçeneği eklenmiştir.
27WINERP-37558

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
Satış Faturaları Toplu Muhasebeleştirme İşlemi İle Muhasebeleştirildiğinde Fişleri Evrak Giriş Sırasına Göre Sıralanabilmeli. Parametrik olarak “Fiş numarasına göre” ya da “Fiş giriş sırasına” göre seçilebilmeli

Faturaların toplu muhasebeleştirme işleminde fişlerin evrak giriş sırasına göre sıralanabilmesi için; satın alma ve satış parametrelerine “Fatura Toplu Muhasebeleştirilme İşleminde Fiş Sıralama : Fiş Numarasına Göre / Fiş Giriş Sırasına Göre” parametreleri eklenmiştir.

 Not:Muhasebe parametrelerinde “Fiş Sıralaması: Sıralanmayacak” seçilmiş olmalıdır.

28WINERP-46182

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar – Satınalma Parametreleri
Sipariş/İrsaliye/Fatura Satırları: Koda Göre Birleştirecek Parametresini Uygularken Varyantlı Malzemeleri Dikkate Alıp Normal Mazlemeleri Koda Göre Birleştirirken Varyantlı Malzemeleri Birleştirmemeli
Sipariş/İrsaliye/Fatura Satırları: Koda Göre Birleştirecek Parametresini bağlı olarak form basımlarında varyantlı malzemelerinde ana varyant koduna göre veya varyant kodu bazında birleştirilerek basılabilmesi için Tiger ürünlerinde Satınalma ve Satış Dağıtım parametrelerine, Go3 ürününde ise stok parametrelerine, (Sipariş, İrsaliye, Fatura) Satırları Malzeme Koduna Göre Birleştirilirken Varyantlı Malzemeler : Birleştirilerek Basılacak/ Varyant Koduna Göre Birleştirilerek Basılacak parametreleri eklenmiştir.
29WINERP-72490

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar – Satınalma Parametreleri
Alınan Hizmet Faturasında Satırda Seçilen “Dağıtım Şekli(Ambar Bazında/Genel)” Ve “Dağıtım Şekli (Dosya Sıra Numarası Bazında /Genel)” Öndeğer Olarak Parametreye Bağlanmalıdır.

Satınalma ve Satış parametrelerine yeni eklenen dağıtım şekli parametreleri ile alınan ve verilen hizmet faturalarına parametrelerde seçilmiş olan değerlerin öndeğer olarak gelmesi sağlanmıştır.

Bu kapsamda Ticari Sistem Yönetimi Satınalma/Satış parametrelerine ;  ‘Hizmet Faturalarında Dağıtım Şekli (Ambar) : Ambar Bazında / Genel, Hizmet Faturalarında Dağıtım Şekli (Dosya Sıra No) : Dosya Sıra Numarası Bazında / Genel ‘ parametreleri eklenmiştir.

30WINERP-71116

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Araçlar
alt alt Yetki Listesi
Yetki Listesi Alındığında Bloke Olan Kullanıcıların İsminin Yanında Bloke Bilgisi Listelenmelidir.
Yetki listesi raporunda bloke edilmiş kullanıcının bloke bilgisinin yazdırılması sağlandı.
31WINERP-72050

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Üst Menü (ikonlar)
Cari Hesap İşlem Merkezinde Hareket Yazdırılırken Fişin Türüne Göre Form Tasarımı Üzerinden Yazdırılabilmeli.
Cari hesap işlem merkezindeki hareketlere ait içeriklerin yazdırılabilmesi için cari hesap işlem merkezi ekranına “Form Yazdır” butonu eklendi.
32WINERP-67932

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Sys-Kuruluş Bilgileri-Zorunlu Alanlar
Malzeme Kartı İçin Zorunlu Alanlara Proje Kodu Eklenmeli.
Zorunlu Alanlar tanımları ‘Malzeme Kartı’ bölümüne “Proje Kodu” seçeneği eklenmiştir.
33WINTLS-6652

GO3

Tiger3

Tiger3Enterprise

 
3 Serisi Yeni Arayüzde Kısayol Üzerine Gelindiğinde Kısayol Açıklamaları Gölgelendirilmeli
3 serisi yeni arayüzde masaüstünde bulunan kısayollar üzerine tıklandığında kısayol açıklamasında da gölge oluşması sağlandı.
34WINTLS-6763

 

TigerWings

 

 
Tiger Wings Web Uygulamasında, Active Directory (Windows Birleştirilmiş Kullanıcı) Özelliği Aktifken Programa Giriş Ekranı (Kullanıcı Kodu,Şifre,Firma) Gelmeli.
Tiger wings web uygulamasında, active directory (windows birleştirilmiş kullanıcı) özelliği aktifken programa giriş ekranının (kullanıcı kodu,şifre,firma) gelmesi sağlandı.
35WINERP-9152

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise 
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Müşteriler /Tedarikçiler Alanında Ticari İşlem Grubuna Göre Tanım Yapıldığında, Sipariş Fişinde Tedarikçi Koduna Göre Malzeme Seçilemiyor
Müşteri/tedarikçiler alanında, ticari işlem grubuna göre tanımla yapıldığında sipariş fişinde tedarikçi koduna göre malzeme seçilemiyordu,düzeltildi.
36WINERP-33857

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme Kartı Üzerinden Ulaşılan Sipariş Hareketleri Ekranında Sipariş İçine Değiştir ile Girildiğinde Cursor İlgili Malzeme Üzerine Konumlanmıyor
Malzeme kartı üzerinden erişilen sipariş hareketleri ekranından sipariş fişine değiştir ile girildiğinde imleçin ilgili malzeme satırına konumlanması sağlandı.
37WINERP-71371

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Logo Kullanıcısında Malzeme Üzerinde F9 Menüde Satışlar Penceresindeki Miktar Kısmı, Logo Yetkisinde Başka Bir Kullanıcıyla O Firma Üzerinden Tam Yetkili Görüntülendiğinde İlk Ambar Miktarı Listeleniyor.
Logo kullanıcısında malzeme üzerinde F9 menüde Satışlar penceresindeki miktar kısmı, Logo yetkisinde başka bir kullanıcıyla o firma üzerinden tam yetkili görüntülendiğinde ilk ambar miktarı listeleniyordu, düzeltildi.
38WINERP-72331

 

GO3

 

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
GO 3 Ürününde İzle Seçeneklerde Formlarda Layout Manager Seçeneği İşaretli Olmadığında Ambar Fişinde Yetki Kodu Seçeneği Gelmiyor
Go 3 ürününde izle-Seçenekler menüsünden “Formlarda Layout Manager Kullanımı” özelliği açılmadan kullanıldığında ambar fişi içerisinde yetki kodu alanı gelmiyordu, düzeltildi.
39WINERP-72493

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Sayım Fazlası Fişinde Herhangi Bir Birim Fiyat Olmamasına Rağmen Envanter Raporuna Birim Maliyet Yansıyor.
Malzeme yönetim parametrelerine “Sayım fişlerinde birim fiyat girilmemiş satırlar varsa” parametresi eklenerek kullanıcının birim fiyatsız girişleri seçime göre engellenmiştir.
40WINERP-72665

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Millileştirme Fişi Sonrasında Oluşan Ambar Fişi Kopyalandığında Seri/Lot Hareketleri Otomatik Olarak Oluşmamaktadır.
Millileştirme fişi sonrasında oluşan ambar fişi kopyalandığında seri/lot hareketleri otomatik olarak oluşmuyordu. Otomatik oluşması sağlandı.
41WINERP-73846

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Malzeme Virmanına Bağlı Üretimden Giriş Fişi Silindiğinde, Hizmet Faturalarının Satırları Da Siliniyor.
Malzeme virmanına bağlı olarak eklenen üretimden giriş fişi silinirken hatalı olarak STLINE tablosunda STFICHEREF değeri ‘0’ olan hizmet ve malzeme satırları da siliniyordu, silinmesi engellendi.
42WINERP-57304

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Hızlı Üretim Fişleri
Hızlı Üretim Fişi Tasarımında Veri Alanlarında Yer Alan Item Alanının Altında ki Bilgiler Alt Malzemeler İçin Değer Getirmemektedir.
Hızlı üretim fişi tasarımında veri alanlarında yer alan Item alanının altındaki bilgiler alt malzemeler için değer getirmiyordu. R8 Record alanı ile getirilmesi sağlandı.
43WINERP-73564

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Maliyet Dağıtım Fişleri
Maliyet Dağıtım Fişi F9 Muhasebe Kodlarında, Sabit Kıymet Kartında Tanımlı Muhasebe Kodu Gelmiyor.
Maliyet dağıtım fişi muhasebe kodlarında, sabit kıymet kartında tanımlı muhasebe kodu gelmiyordu. Düzeltildi.
44WINERP-70817

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt İşlemler – Toplu Alış/Satış Fiyat Girişi
Toplu Satınalma/Satış Fiyat Girişi Ekranında Malzeme/Hizmet Kartları Sürükle Bırak (Drag And Drop) Özelliği İle Toplu Olarak Seçilemiyor
Toplu Satınalma/Satış Fiyat Girişi ekranında malzeme/ hizmet kartlarının toplu olarak seçilebilmesi sağlanmıştır.
45WINERP-8952

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Durum Raporları – Malzeme Ambar Durum Raporu
Malzeme Ambar Durum Raporunda Varyantlı Malzeme Hareketleri Hatalı Raporlanıyor.
Malzeme ambar durum raporunda varyantlı malzemeler için hareket görmeyenler listelenmesin seçilidiğinde tüm varyantlar listeleniyordu. Düzeltildi.
46WINERP-70845

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Durum Raporları – Malzeme Ambar Durum Raporu
Malzeme Ambar Durum Raporunda “Satış Miktarı” ve “Satınalma Miktarı” Filtrelerine Değer Verilmesine Rağmen Doğru Listeleme Yapılmamaktadır.
Malzeme Ambar Durum Raporu’nda satış miktarı ve satınalma miktarı filtreleri birden çok ambarın olduğu durumlarda hatalı çalışıyordu, düzeltildi.
47WINERP-72405

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Fiş Dökümleri ve Ekstreler – Hareket Dökümü
Malzeme Hareket Dökümü Raporunda Fiş Numarası Filtresinde Sayım Eksiği/Sayım Fazlası Fişlerine Ulaşılamıyor
Malzeme Hareket Dökümü Raporunda fiş numarası filtresi ile üç nokta üzerinden malzeme fişleri ekranı açıldığında sayım eksiği ve sayım fazlası fişleri listelenmiyordu,düzeltldi.
48WINERP-65075

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Fiş Dökümleri ve Ekstreler – Malzeme Ekstresi
Tablo Olarak Alınan Raporlarda, Malzemelere Ait Seri/Lot Bilgileri Listelensin Filtresi Evet Seçilmesine Rağmen, Hareketlerde Birden Fazla Seri/Lot Numarası Varsa Yalnızca İlk Seri/Lot Numarası Listeleniyor.
Tablo olarak alınan raporlarda, malzemelere ait Seri/Lot bilgileri listelensin filtresi Evet seçilmesine rağmen, hareketlerde birden fazla Seri/Lot numarası varsa yalnızca ilk Seri/Lot numarası listeleniyordu, düzeltildi.
49WINERP-9715

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Fiş Dökümleri ve Ekstreler – Birimlere Göre Malzeme Toplamları
Tablolu Malzeme Sınıfına Girilen Sipariş Miktarları Birimlere Göre Malzeme Toplamları Raporuna Yanlış Yansıyor.
Birimlere Göre Malzeme Toplamları raporunda malzeme sınıfına ait satırlarda miktar bilgileri hatalı geliyordu,düzeltildi.
50WINERP-70235

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Lot / Seri Numarası Raporları – Lot / Seri Hareketleri Dökümü
Lot/Seri Hareketleri Dökümü Raporunda Ambar Adı WHINFO Fonksiyonu İle Gelmiyor
Lot/Seri Hareketleri Dökümü raporunda Ambar Adı “WHINFO” fonksiyonu ile gelmiyordu, düzeltildi.
51WINERP-73593

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Maliyet Raporları – Envanter Raporu
Seri/Lot Takipli Ürünler İçin Envanter Raporunda Tutar Gelmiyor.
Seri/Lot takibi yapılan ürünler için Seri/Lot envanter ve envanter raporlarında envanter tutarı sıfır olarak gelmekteydi, envanter tutarlarının gelmesi sağlandı.
52WINERP-72664

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Maliyet Raporları – Lot / Seri Envanter Raporu
Seri/Lot envanter Raporunda İade Hareketindeki İade Maliyetini Değil Birim Fiyatı Baz Almaktadır.
Seri/Lot envanter raporunda iade hareketindeki iade maliyetini değil birim fiyat dikkate alınıyordu, düzeltildi.
53WINERP-26869

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Kayıt ve Atama Listeleri – *
Mamul Alt Malzemeleri Listesi Tablo Olarak Alındığında Mamul Alt Malzemeleri Listelenmiyor.
Mamul Alt Malzemeleri Listesi raporu tablo olarak alındığında alt malzemeler listelenmiyordu,düzeltildi.
54WINERP-25894

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet Hareketleri
Amortisman Hesaplamasında Gider Ataması Yapılmış Sabit Kıymet İçin Satış İşlemi ile Değer Düşüklüğü Hesaplatıldığında Değer Düşüklüğü Yanlış Hesaplanıyor.
Mali dönem bağımsız çalışan firmalarda amortisman hesaplamasında gider ataması yapılmış sabit kıymet için satış işlemi ile değer düşüklüğü hesaplatıldığında değer düşüklüğü yanlış hesaplanıyordu, düzeltildi.
55WINERP-8719

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Raporlar – Sabit Kıymet Durumu
Sabit Kıymet Durum Raporunda * ve _ Gibi İşaretler Sabit Kıymet Kod Filtresinde Kullanıldığında Rapor Sonuç Döndürmüyor
Sabit Kıymet Durum Raporunda “Sabit Kıymet Kodu” filtresi için “*” ve “_” karakterleri ile rapor alınamıyordu,düzeltildi.
56WINERP-71966

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Başlamadı Konumundaki Üretim Emrinde İş İstasyonu Değiştirildiğinde Kaynak Kullanımları Eski İstasyonda Kalmaktadır.
Başlamadı konumundaki üretim emrinde iş istasyonu değiştirildiğinde kaynak kullanımları eski istasyonda kalıyordu. Yeni seçilen istasyonun gelmesi sağlandı.
57WINERP-72797

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim Emirleri Browserında Kullanıcının Yetkisi Bulunmayan Fabrikalara Ait Üretim Emirleri Listelenmesin.
Üretim Emirleri browserında kullanıcı yetkisi bulunmayan fabrikalara ait üretim emirlerinin listelenmemesi sağlanmıştır.
58WINERP-73581

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim Emrinde, Geri Al (Gerçekleşen Maliyetleri Muhasebeleştir) İşleminde,Malzeme Fişlerinde Muhasebeleştirme (M) İşareti Kalkıyor.Fakat Oluşan Mahsup Fişi/Fişleri Silinmiyor.
Muhasebeleşen Fiş Değiştirildiğinde/İptal Edildiğinde Mahsup Fişi parametresi silinecek olarak seçili olduğu durumda Üretim emri üzerinden, geri al (Gerçekleşen Maliyetleri Muhasebeleştir) işlemi yapıldığında oluşan mahsup fişlerinin de silinmesi sağlandı.
59WINERP-34211

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Planlama
alt alt Üretim Planlama – Malzeme İhtiyaç Planlama (MRP)
Satış Sipariş Fişinde Mamül İçin Miktar Ondalıklı İse Malzeme İhtiyaç Planlama (MRP) Miktarı Yuvarlıyor.
Satış sipariş fişinde mamül için miktar ondalıklı ise malzeme ihtiyaç planlama (MRP) miktarı yuvarlıyordu. Girilen miktara göre yapılması sağlandı.
60WINERP-19977

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Maliyet Muhasebesi
alt alt Raporlar – Genel Gider Yükleme ve Dağıtımı Özet Karşılaştırma Raporu
Genel Gider Yükleme Ve Dağıtımı Özet Karşılaştırması Raporunda, Yüklenen Ve Dağıtılan Toplam Hatalı Geliyor.
Genel gider yükleme ve dağıtımı özet karşılaştırması raporunda,yüklenen ve dağıtılan toplam tutar hatalı geliyordu,düzeltildi.
61WINERP-6814

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Talep Yönetimi
alt alt Hareketler – Talep Fişleri
Talep Fişi Satırında Karşılama Türü Üretim Yapıldığında İptal Edilen Miktarı Girişi Yapılamıyor.
Talep fişi satırında karşılama türü “üretim” yapıldığında ‘iptal edilen miktar’ girişi yapılamıyordu, düzeltildi.
62WINERP-70255

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Talep Yönetimi
alt alt Hareketler – Talep Fişleri
Talep Fişinde Tutarı Aynı Olan Satırlar Talep Karşılama İle Satınalma Sipariş Fişine Satır Birleştirilerek Aktarılıyor
Talep karşılama işleminde satınalma siparişi oluşturulurken satınalma parametrelerindeki “Talep Fişi Satırları:Koda Göre Birleştirilecek Aktarılacak/Ayrı Ayrı Aktarılacak” parametresinin dikkate alınması sağlandı.
63WINERP-72422

 

 

GO3

Tiger3

 

Talep Yönetimi
alt alt Hareketler – Talep Fişleri
Go 3 Ve Tiger 3 Ürünlerinde Talep Fişleri Browserında F7 Önizleme Yapıldığında Browser Tam Ekran Ve Yarım Ekran Modundayken Program Kilitleniyor.
Talep fişleri ekranında F7 önizleme özelliği kullanıldığında program kilitleniyordu,düzeltildi.
64WINERP-72785

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Talep Yönetimi
alt alt Hareketler – Talep Fişleri
Talep Fişi Satırına Eklenen Metin Özelliğindeki Tanımlı Alanlar Zorunlu Alan Olarak Seçildiğinde Sistem Uyarı Vermiyor.
Talep fişi satırına eklenen Metin özelliğindeki ‘Tanımlı Alanlar’, “Zorunlu Alan” olarak seçildiğinde sistem uyarı vermiyordu, düzeltildi.
65WINERP-72024

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satınalma
alt alt Hareketler – Alım Faturaları
Alınan Hizmet Faturası Üzerinde F9 Menüden Maliyet Dağıtım Fişleri Seçeneğine Tıklandığında İlk Seferde Browser Gelmemektedir, İkinci Kez Tıklandığında İlgili Ekran Gelmekte.
Alınan Hizmet Faturası üzerinde F9 menüden Maliyet Dağıtım Fişleri seçeneğine tıklandığında ilk seferde browser açılmıyordu, düzeltildi.
66WINERP-9520

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satınalma
alt alt Hizmet Raporları – Aylara Göre Alınan Hizmet Dağılımı
Aylara göre alınan hizmet dağılımı raporunda, dağılım periyodu aylık seçilmişse, tarih aralığında bir aylık tarih aralığı da verilse diğer ayları da listeliyor.
Aylara göre alınan/verilen hizmet dağılımı raporunda, dağılım periyodu aylık seçildiğinde, tarih filtresinde girilen tarih aralığı dışındaki diğer aylarıda listeliyordu, düzeltildi.
67WINERP-9901

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Sipariş fişi içerisindeki promosyon satırının statüsü kapandı yapılamıyor
Sipariş fişi içerisindeki promosyon satırının statüsünün kapandı olarak değiştirilebilmesi sağlandı.
68WINERP-36944

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Sipariş Kapandı Konumuna Getirildiğinde Sevk Kalan Miktarda Hala Miktar Bilgisi Kalıyor.
Sevk edilmeden statüsü kapandı konumuna getirilen sipariş satırı için cari hesap üzerinde F9-Sipariş Hareketleri ekranında kalan sevk miktarı hatalı listeleniyordu,düzeltildi.
69WINERP-61815

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Devir Sonrası Satış Sipariş Fişine Ait Karşı Sipariş Gelmiyor.
Devir işlemi sonrası yeni dönemde satış siparişi üzerinden ulaşılan F9-Karşı Siparişler ekranında bağlı satınalma siparişleri listelenmiyordu, düzeltildi.
70WINERP-69199

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Sipariş Formları Excel Formatında Alındığında Excel Dosyası Boş Oluşuyor
Sipariş Formları Excel formatında alındığında excel dosyası boş oluşuyordu, düzeltildi.
71WINERP-70640

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Varyantlı Bir Malzemenin Varyantları İçin Rezervasyon Toplamını Etkileyecek Sipariş Statüleri Parametresi Çalışmıyor
Varyantlı malzemenin varyantları için rezervasyon toplamını etkileyecek sipariş statüleri parametresi çalışmıyordu, düzeltildi.
72WINERP-72684

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Sipariş Fişi Sağ Tuş Sevket Denilerek Konsinye Satış İrsaliyesi Seçildiğinde Sipariş Miktarları Öndeğer Gelmiyor.
Sipariş üzerinden sağ tuş (F9) konsinye sevk işleminde bekleyen malzeme satırları ve miktarlarının gelmesi sağlandı.
73WINERP-72710

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Satış Siparişler Browserında Sipariş İşaretlenip Çoklu Faturalama Yapıldığında Faturalama Ekranındaki Tarihe Göre Kur Bilgisi Güncellenmeli.
Sipariş fişleri üzerinden çoklu faturalama işlemi yapıldığında işlem dövizi kuru, fatura tarihi olarak belirtilen tarih yerine günün tarihine ait kur bilgisini getiriyordu,düzeltildi.
74WINERP-72902

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Karşı Sipariş Oluşturulduğunda Varyant Kartlarının Tedarikçilerine Göre Sipariş Oluşturmalıdır.
Karşı sipariş oluştur işleminde varyant kartlarında seçilen tedarikçilere göre sipariş oluşturması sağlanmıştır.
75WINERP-72409

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış İrsaliyeleri
Teklif Bağlantısı Olan İrsaliye de Negatif Seviye Kontrolü İşlem Durduralacak Olan Malzeme Negatife Düşüyor
Sipariş irsaliye sevk işlemlerinde birden fazla malzeme için farklı negatif seviye kontrolleri olduğunda , seviye kontrolleri hatalı çalışıyordu ,düzeltildi.
76WINERP-72794

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış İrsaliyeleri
İthalat ve İhracat Modüllerinde Yetkisi Olmayan Kullanıcıda Ekle İle Açılan İrsaliye Fişinde Kampanya Temizle Seçeneği Gelmiyor.
İhracat modülüne yetkisi olmayan kullanıcıda irsaliye fişinde F9-Kampanya Temizle seçeneği gelmiyordu,düzeltildi.
77WINERP-9244

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Faturada İndirim Yada Masraf Kartı Seçilip Tutar Yada Oran Manuel Yazıldığında Muhasebe Kodları Siliniyor.
Fatura içerisindeki masraf kalemine ait oran veya tutar bilgisi değiştirildiğinde ilgili muhasebe hesap bilgisi siliniyordu,düzeltildi.
78WINERP-29741

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Satış Faturası Muhasebeleştirildiğinde F9-Muhasebe Kodları Penceresinde Malzeme Kartları İçin Satır Bazında Ayrı Masraf Merkezi Varsa MM Kontrolü Yapılmadan Satır Birleştirme Yapılmakta.
Satış faturası muhasebeleştirme işleminde malzemelere ait masraf merkezi kodları aynı olmadığı durumda satırlar birleştiriliyordu,düzeltildi.
79WINERP-40832

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
İşlem Dövizli Bir Faturada Malzeme Sınıfı Detaylarında Birim Fiyat Güncelleme/Bütün Birim Fiyatlar Denildiğinde Dövizli Fiyatları Siliyor
İşlem dövizli bir fiş içerisinde malzeme sınıfı detay satırları ekranında alt malzemeler için birim fiyat güncelleme işlemi yapıldığında birim fiyat bilgisi siliniyordu,düzeltildi.
80WINERP-54577

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Program İçerisinde Yazdır İşlemi Yapıldığında Gelen Ekranda Enter Tuşu Çalışmıyor.
Program içerisinde yazdır işlemi yapıldığında gelen ekranda enter tuşu çalışmıyordu, düzeltildi.
81WINERP-70341

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Verilen Vade Farkı Faturaları Satış Faturaları Browserında Listelenmiyor.
Alınan ve verilen vade farkı faturaları satış ve satınalma faturaları ekranlarında listelenmiyordu,düzeltildi.
82WINERP-71708

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Fatura İçerisinde Barkod İle Giriş Yapıldığında Malzeme Parametrik Olarak Alt Satıra Eklenmelidir.
Barkod girişi yapıldığında malzemenin alt satıra ya da üst satıra eklenmesinin kullanıcı kontrolünde olması amacıyla Satış Dağıtım,Satınalma ve Talep Yönetimi parametrelerine “Sipariş/İrsaliye/Fatura Fişlerine Barkod Girişi İle Malzeme Satırı Eklendiğinde” ve “Talep Fişlerine Barkod Girişi İle Malzeme Satırı Eklendiğinde” parametreleri eklenmiştir.
83WINERP-72413

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Satış Faturası Üzerinden İade Al İşlemi İle Oluşturulan Satış İade Faturasında Malzemenin Net Fiyatı Getirilirken Fiyat Farkı Faturası Dikkate Alınmıyor.
Fatura üzerinden iade al işlemi ile oluşturulan satış iade faturasında malzemenin net fiyatı getirilirken ilgili faturaya bağlı fiyat farkı faturalarının da İade işlemleri aktarım detayları parametresine bağlı olarak dikkate alınması sağlanmıştır.
84WINERP-72463

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Toplu Gönderimde Oluşan Dosyanın Numarası(Fiş Numarası) Hatalı Oluşuyor
Fatura ekranında toplu gönder işleminde gelen fatura numarası hatalı oluşuyordu,düzeltildi.
85WINERP-72617

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
İşlem Dövizli Fatura Üzerinden FF Uygula İle Oluşturulan Fiyat Farkı Faturasında Detaylarda İşlem Döviz Türü TL Geliyor
İşlem dövizli fatura üzerinden fiyat farkı uygula ile oluşturulan fiyat farkı faturalarının işlem döviz türünün ilgili fatura ile aynı gelmesi sağlanmıştır.
86WINERP-73315

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
İptal Nedeni Girilmiş Fatura Kopyalandığında İptal Nedeni de Kopyalanıyor.
İptal nedeni girilmiş fatura kopyalandığında “İptal nedeni” bilgisinin kopyalanmaması sağlanmıştır.
87WINERP-71919

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Satış Teklif Yönetimi – Satış Faaliyetlerim
Satış Faaliyetleri Sözleşme Ekranında Filtre Verildiğinde Hiçbir Kayıt Gelmemektedir.
Satış Faaliyetleri/ Faaliyetlerim Sözleşme ekranında filtre verildiğinde hiçbir kayıt gelmemekteydi, düzeltildi.
88WINERP-9103

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Sipariş Raporları – Alınan Sipariş Hareketleri Dökümü
Satınalma ve Satış Sipariş Hareketleri Dökümü raporlarında Malzeme(Sınıfı) Kodu Filtresi Yanlış Çalışıyor.
Satınalma ve Satış Sipariş Hareketleri Dökümü raporlarında malzeme sınıfı kodu filtresi ile malzeme kartları ekranı açıldığında malzeme sınıfları listelenmiyor ve hatalı çalışıyordu, düzeltildi.
89WINERP-25588

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – *
Kullanıcı Yetkilerinde Ambarlar’da Tek Bir Ambara, Giriş Ve Çıkış Ambarlarında İse Bütün Ambarlara Yetki Verildiğinde Malzeme, İrsaliye, Sipariş Ve Fatura Browser’larında Tüm Ambarlara Ait Hareketler Görünüyor Ve F7 Fonksiyonu İle Hareketin İçeriği Görüle
Browserlarda kayıt görüntülenirken Ambar Giriş/Çıkış yetkilerine göre kayıtlar listelenmektadir. Yeni kayıt eklerken ise Genel Ambar yetkisine bakılmaktadır.Bu nedenle yapılmamasına karar verilmiştir.
90WINERP-71419

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – *
Kullanıcının 0-Merkez Çıkış Ambarına Yetkisi Olmamasına Rağmen Çıkış Fişlerinde Ambar 000, Geliyor ve Uyarı Vermeden Fiş Kaydedilebiliyor.
Kullanıcının 0-Merkez çıkış ambarına yetkisi olmamasına rağmen çıkış fişlerinde Ambar 000, geliyor ve uyarı vermeden fiş kaydedilebiliyordu, uyarı verilerek kaydedilmesi engellenmiştir.
91WINERP-69161

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
İthalat
alt alt Hareketler – Millileştirme Fişleri
Millileştirme Fişine Değiştir Kaydet Yapıldığında İthalat Tarihçesinde ki Millileştirme Fişinin İşlem Numarası Değişiyor.
Millileştirme fişi değiştirilip kaydedildiğinde F9 menüde bulunan ithalat tarihçesi ekranındaki işlem numarası kısmı değişiyordu,düzeltidi.
92WINERP-72085

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
İthalat
alt alt Hareketler – Millileştirme Fişleri
Kullanıcı Yetkilerinde Cari Hesap Modülündeki Hareketler Yetkisi Kapatılırsa Millileştirme Fişinde Millileştirme Şekli Genel Seçildiğinde Satırlardaki F9 Menüde İthalat Faturası Aktar Seçeneği Gelmiyor.
Finans-Hareketler-Banka Fişleri-Değiştir altında “Bsmv Tutarı” yetkisi olmayan kullanıcı millileştirme fişi F9 menüde ithalat faturası aktar seçeneğini göremiyodu, düzeltildi.
93WINERP-9963

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İhracatın iade edilmesi durumunda lot bilgilerine ihracattaki lot bilgileri seçilemiyor.
Satış iade faturası ile iade alınan lotlu malzemeye ait ihracat faturasında seri lot bilgileri gelmiyordu,düzeltildi.
94WINERP-69853

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
Gümrük Bakanlığına Bedelsiz İhracat Operasyon Faturası (İhracat e-Fatura) Gönderilebilmeli.
Gümrük Bakanlığına Bedelsiz İhracat Faturası (e-İhracat) gönderilebilmesi sağlanmıştır. Yabancı Ülkeye İhracat ve Serbest Bölgeye İhracat fiş türleri için bedelsiz ihracat e-fatura düzenlenebilmesi için; 1-Ticari işlem gruplarına, “Bedelsiz İhracat e-Fatura” seçeneği eklendi. Yeni ticari işlem grubu tanımlanarak ” Bedelsiz İhracat e-Fatura” seçilmelidir. 2-İhracat operasyon fişinde, ticari işlem grubu (Bedelsiz İhracat e-Fatura) seçilmelidir. 3-Faturada malzeme, miktar, birim fiyat vb. giriş işlemleri yapıldıktan sonra %100 genel indirim girişi yapılmalıdır. Bu şekilde ihracat operasyon girişi yapıldığında, Ödenecek Tutar 0 gelecek şekilde bedelsiz ihracat e-fatura oluşması sağlandı. Örnek : Malzeme / Hizmet Toplam Tutarı : 10.000,00 EUR Toplam İskonto : 0,00 EUR Hesaplanan KDV(%0,00) : 0,00 EUR Vergiler Dahil Toplam Tutar : 10.000,00 EUR Ödenecek Tutar : 0,00 EUR Döviz Kuru : 5,0711 TL Malzeme / Hizmet Toplam Tutarı : 50.711,00 TL Toplam İskonto : 0,00 TL Vergiler Dahil Toplam Tutar : 50.711,00 TL Ödenecek Tutar : 0,00 TL
95WINERP-72668

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İhracat Operasyon Fişinde İrsaliye Aktarımında Masraf Satırında Dövizli FOB Tutar gelmiyor
İhracat operasyon fişine irsaliye aktarıldığı durumlarda masraf satırında dövizli FOB tutar bilgisi gelmiyordu, düzeltildi.
96WINERP-73425

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İhracat Operasyon Fişi Smm Muhasebe Kodları Penceresinde Muhasebe Kodu Girip Kaydettiğinizde Fiş İçinde Satırlardaki Ambalaj Kodu Bilgisi Siliniyor
İhracat operasyon fişi smm muhasebe kodlarında değişiklik yapılıp kaydedildiğinde ambalaj kodu bilgileri siliniyordu,düzeltildi.
97WINERP-69259

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt İşlemler
İhracat Operasyon Kur Farkı Hesaplaması Çalıştırılıp Kur Farkı Fişi Kaydedildikten Sonra İhracat Dosya Kodu Filtresi Verilerek Yeniden Kur Farkı Hesaplaması Çalıştırıldığında Tekrar Kur Farkı Fişi Oluşuyor
İhracat operasyon kur farkı hesaplama işleminde dosya kodu filtresi kullanılarak seçilen dosya koduna kur farkı fişi oluşturulmasına rağmen ilgili dosya kodu filtre verilerek tekrar seçildiğinde mükerrer olarak kur farkı hesaplanıyordu, düzeltildi.
98WINERP-72489

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Banka Kredileri
Banka Kredileri Ekranında Listelenen “Banka Hesap Kodu” Kolonunda Hesap Kodunun Tamamı Listelenmiyor.
Banka kredileri ekranında listelenen “Banka Hesap Kodu” kolonunda Hesap Kodunun tamamı listelenmiyordu, düzeltildi.
99WINERP-72465

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Kart Eklenirken Cari Kod Alanına Belli Bir Karaktere Kadar Veri Girişi Yapılıp Kod Ver İşlemi Yapıldığında Yanlış Numara Veriyor.
Cari hesap kart eklenirken Cari Kod alanına belli bir karaktere kadar veri girişi yapılıp ‘Kod Ver’ işlemi yapıldığında doğru numara vermesi sağlanmıştır.
100WINERP-33267

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Banka Raporları – Banka Durum Raporu
Banka Durum Raporunda Kesilen Çekler Alanı Değer Getirmiyor.
Banka durum raporunda tahsil edilmemiş kesilen çeklere ait tutarın raporlanabilmesi için rapor standart alanlarına “Kesilen Çekler (Tahsil Edilmemişler)” alanı eklenmiştir
101WINERP-10008

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Cari Hesap Raporları – Cari Hesap Ekstresi
Cari Hesap Ekstresinde Cari Hesap Hareket Özel Kodu Detay Filtresi Çalışmıyor.
Cari hesap ekstresinde cari hesap hareket özel kodu detay filtresi çalışmıyordu, düzetildi.
102WINERP-72356

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Cari Hesap Raporları – Cari Hesap Ekstresi
Cari Hesap Ekstresindeki Proje Kodu Standart Alanı Yanlış Bilgi Listeliyor.
Cari hesap ekstresi raporu alındığında çek senet bordrosu içerisindeki proje kodu bilgisi fatura satırına da yansıyordu, düzeltildi.
103WINERP-72399

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Cari Hesap Raporları – Cari Hesap Ekstresi
Cari Hesap Raporlarından Cari Hesap Ekstresi Herhangi Bir Filtre Verilmeden Alınıp Rapor Tamamlanmadan Sonlandırılıp Tek Bir Cari Filtresi Verilip Alındığında Birden Fazla Cari Hesap Listeleniyor.
Cari Hesap Raporlarından “Cari Hesap Ekstresi” herhangi bir filtre verilmeden alınıp, rapor tamamlanmadan sonlandırılıp tek bir cari filtresi verilip rapor tekrar alındığında birden fazla cari hesap listeleniyordu, düzeltildi.
104WINERP-72637

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Cari Hesap Raporları – Cari Hesap Özeti
Cari Hesap Özeti Raporunda Detaylı Filtre Çalışmıyor.
Cari Hesap Özeti raporunda “Cari Hesap Kodu” detaylı filtresi çalışmıyordu,düzeltildi.
105WINERP-72497

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Döviz Raporları – Günlük Kur Listesi
Günlük Kur Listesi Raporunda Döviz Türü 60 ‘dan Sonra Seçildiğinde Rapora Sonuç Listelenmemektedir
Günlük kur listesi raporunda döviz türü 60 ‘dan sonra seçildiğinde rapora değer gelmiyordu, düzeltildi.
106WINERP-73014

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – *
Ekran Çözünürlüğü 1366*768 Olan Makinelerde Kredi Kartı Fişi, Serbest Meslek Makbuzu ve Gider Pusulası Fiş Türlerinde Kaydet ve Vazgeç Butonları Gözükmüyor.
1366*768 çözünürlük ile ürün kullanıldığında bazı fiş türlerinde kaydet ve vazgeç butonları gözükmüyordu, düzeltildi.
107WINERP-73384

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Banka Fişleri
Program İngilizce Açıldığında Banka İşlem Fişinde İşlem Türü Alanındaki Seçenekler Türkçe Geliyor
Program İngilizce kullanımında banka işlem fişlerinde işlem türü seçeneklerinin ingilizce gelmesi sağlanmıştır.
108WINERP-73577

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Banka Fişleri
Oracle Databasede, Banka Havale Fişi Otomatik Muhasebeleştirme İşleminde “ORA-01747 geçersiz kullanıcı.tablo.sütun” Mesajı Alınıyor.Muhasebeleştirmede Yapılıyor.
Oracle datası kullanılan firmalarda banka fişlerinde otomatik muhasebeleştirme yapılırken hata alınıyordu, düzeltildi.
109WINERP-72313

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Silinen Kayıtlar Ekranından Kopyala Seçeneği İle Açılan Cari Hesap Virman Fişi Kaydedildiğinde “Borç Alacak Toplamları Eşit Olmalıdır” Uyarısı Alınıyor.
Silinen kayıtlar üzerinden cari hesap virman fişi kopyalandığında borç alacak toplamları hatalı oluşuyordu,düzeltildi.
110WINERP-72694

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Cari Hesap Fişleri İçin Çalıştırılan Öndeğerleme Servisi Sonrası Kredi Kartı Fişine Ait Proje Kodu Bilgisi Siliniyor
Cari hesap fişleri için çalıştırılan öndeğerleme servisi sonrası kredi kartı fişine ait proje kodu bilgisi siliniyordu, düzeltildi.
111WINERP-73317

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
İptal Edilmiş Fiş Kopyalandığında Satırlar İptal Oluyor.
Cari hesap fişlerinden iptal edilmiş serbest meslek makbuzu kopyalandığında fiş satırları iptal olarak oluşuyordu,düzeltildi.
112WINERP-71376GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasa Kur Farkı Fişlerinde Muhasebe Hesabı Hatalı Geliyor.
Kasa kur farkı fişlerinde muhasebe hesabı hatalı geliyordu. Düzeltildi.
113WINERP-71452

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Yeni Bir Numaralandırma Şablonu İle Kasadan Girilen Cari Hesap Nakit Tahsilat İçin Uygun Fiş No Oluşturulamadı Uyarısı Alınmaktadır.
Yeni bir numaralandırma şablonu ile kasadan girilen ‘Cari Hesap Nakit Tahsilat’ için “Uygun fiş no oluşturulamadı” uyarısı alınıyordu, düzeltildi.
114WINERP-72476

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasadan Kesilen İşlem Dövizli Cari Hesap Tahsilat Fişi Başka Bir Tarihte Kopyalandığında İd Tutarın Kuru Güncellenmiyor Raporlama Döviz Kuru Güncelleniyor.
Kasadan kesilen işlem dövizli cari hesap tahsilat fişi başka bir tarihte kopyalandığında İd tutarın kuru güncellenmiyordu, düzeltildi.
115WINERP-71330

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Leasing İşlemleri
Leasing Taksit Hareketlerinde Ödeme Yap Denildiğinde Oluşan Banka Fişi Otomatik Muhasebeleştirme Parametreleri Ayarlı Olmasına Rağmen Otomatik Muhasebeleşmiyor.
Leasing taksit hareketlerinde ödeme yap denildiğinde oluşan banka fişi otomatik muhasebeleştirme parametreleri ayarlı olmasına rağmen otomatik muhasebeleşmiyordu. Düzeltildi.
116WINERP-72392

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Leasing İşlemleri
Leasing Taksit Hareketlerinde Ödeme Yap Denildiğinde Leasinge Bağlı Sözleşme Ve Teklif Fişinde Girilen Proje Kodu Bilgisi Oluşan Banka Fişine Yansımıyor.
Leasing taksit hareketlerinde ödeme yapıldığında leasinge bağlı sözleşme ve teklif fişinde girilen proje kodu bilgisi oluşan banka fişine yazmıyordu, düzeltildi.
117WINERP-37058

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Çek/Senet Bordroları
İşlem Bordrosu Müşteri Çeki – Müşteriye İade Bordrosunda Cari Hesap Adres Bilgileri,Vergi Numarası,Vergi Dairesi Kodu Yazdırılamıyor
İşlem bordrosu müşteri çeki altında müşteriye iade olarak eklenen çek senet bordrosunda cari hesap adres bilgileri,vergi numarası ve vergi dairesi standart alanlarının değer getirmesi sağlandı.
118WINERP-43890

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Çek/Senet Bordroları
Çek/Senet Bordrosu Girilip Sonrasında Değiştir İle İçerisindeki Bordro Tarihi Değiştirilip Kaydedildiğinide Çıkış Bordrolarında Gelen Browserda Bordro Tarihini Güncellememektedir.
Çek/Senet bordrosu oluşturulduktan sonra fişe değiştir ile girilerek bordro tarihi değiştirildiğinde, çıkış bordrolarında bordro tarihi güncellenmiyordu. Fiş tarihinde değişiklik yapıldığında “tanzim tarihleri değiştirilecektir” mesajı gelmesi sağlandı. Yapılan seçime göre bordro tarihi güncellenmektedir.
119WINERP-70629

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Hareketler – Çek/Senet Bordroları
Kullanılacak Para Birimi (Genel) Euro Olarak Kaydedilen Çek Bordrosuna Değiştir İle Girildiğinde Kullanılacak Para Birimi (Genel) Raporlama Dövizine Dönüyor.
Kullanılacak Para Birimi (Genel); Euro olarak kaydedilen çek bordrosuna değiştir ile girildiğinde Kullanılacak Para Birimi (Genel); Raporlama Dövizi olarak değişiyordu, düzeltildi.
120WINERP-70797

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Çek/Senet Raporları – Müşteri Çek/Senetleri
Müşteri Çek/Senetleri Raporunda Genel Durum Filtresi Pasif Gelmemelidir
Müşteri Çek/Senetleri raporunda, tarih filtresi aktifleştirildiğinde ilgili tarih için Genel Durum bilgisinin doğru gelmesi sağlanmıştır.
121WINERP-71318

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Finans
alt alt Ödeme/Tahsilat Raporları – Borç Dağılım Raporu
Borç Dağılım Raporunda İptal Edilmiş Fatura Satır Olarak Geldiği İçin Ortalama Vade Bilgisi Yanlış Geliyor
Borç Dağılım Raporunda iptal edilmiş fatura detay satırlar olarak listeleniyor ve ortalama tarih hesaplamasına dahil ediliyordu,düzeltildi.
122WINERP-72011

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
Devirle Oluşan Açılış Ve Kapanış Fişlerinde,Yansıtma Yapılmış Hesaplar İçin Bakiye Geliyor.
Mali dönem bağımsız ve özel dönem kullanılan firmalarda devirle oluşan açılış ve kapanış fişlerine ilgili dönemde yansıtma yapılmış , gelir-gider kapaması yapılmış hesaplar için bakiye geliyordu, hata düzeltilerek bu hesaplar için bakiye gelmesi engellendi. Mali dönem bağımsız devir işlemi filtre seçeneklerine eski mali yıl başlangıç tarihi filtresi eklenmiştir.
123WINERP-37506

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Faturada Ek Malzeme Satırı Var ise Form BA/BS ye Ek Malzeme Tutarı Yansımıyor
Faturada bulunan ek malzeme satırı Form Ba – Bs’ ye yansımıyordu, düzeltildi.
124WINERP-72667

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
e-Beyannameler İçin Gruplandırılmış Arttırımlı Numara Şablonu Kullanıldığında “Aynı Numaralı Bir Beyanname Daha Var” Uyarısı Alınıyor
e-Beyannameler için gruplandırılmış arttırımlı numara şablonu kullanıldığında “Aynı Numaralı Bir Beyanname Daha Var” uyarısı alınıyordu, düzeltildi.
125WINERP-73376

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Alınan ve Verilen Hizmet Faturası Satırlarda Kdv Dahil Seçildiğinde Form Ba ve Form Bs’ye Kdv Dahil Tutar Yansımaktadır.
Alınan ve verilen hizmet faturası, satırlarda kdv dahil olarak seçildiğinde Form Ba ve Form Bs’ye kdv dahil tutar yansıyordu, düzeltildi.
126WINERP-73589

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Muhtasar Vergi Beyannamesi Vergiye Tabi İşlemler Sekmesinde 302 Nolu Ödeme Türü Kullanıldığında Oluşan Xml Dosyasında Matrah Ve Vergi Bildirimi Tutarı Toplamına Dahil Ediyor Toplama Dahil Etmemeli Sadece Göstermeli
Muhtasar beyannamede 301,302 ve 303 numaralı ödeme türlerinin toplama yansıtılmaması sağlanmıştır.
127WINERP-73622

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Perakende Satış Faturasındaki Ek Vergi Tutarı Form Bs ‘ye Yansımıyor.
Perakende satış faturasında girilen ek vergi tutarı Form Bs’ye yansımıyordu, düzeltildi.
128WINERP-73643

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Katma Değer Vergisi Beyannamesi (KDV1) Kısmi Tevkifat Uygulanan İşlemlerde İşlem Türü 601 için Tevkifat Tutarı Xml ve Html Olarak Alındığında 2/10 Olarak Yanlış Hesaplanmaktadır
Katma Değer Vergisi Beyannamesi (KDV1) kısmi tevkifat uygulanan işlemlerde işlem türü 601 için tevkifat tutarı, beyanname xml ve html olarak alındığında 2/10 olarak yansımaktaydı , 3/10 olarak yansıması sağlanmıştır.
129WINERP-74356

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Alınan ve Verilen Hizmet Faturalarından Stopaj İndirim Uygulandığında Form Ba/Bs Ye İndirim Düşülmüş Tutar Yansıyor.
Alınan ve verilen hizmet faturalarına stopaj indirim uygulandığında Form Ba/Bs dökümlerine hatalı olarak indirim düşülmüş tutarlar yansıyordu, hata düzeltilerek indirim düşülmemiş tutarların yansıması sağlanmıştır.
130WINERP-71874

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Hesap Kartları
Muhasebe Hesap Şablonu İle Malzeme/Cari Hesap Kodu Oluşturulup Hareket Girildiğinde Muhasebe Hesap Planında Alt Hesap Kırılımı Görünmediği İçin Alt Hesapta Tutar Görünürken Ana Hesaba Tutar Yansımıyor

Muhasebe hesap şablonu ile cari hesap kartı ve malzeme kartı için oluşturulmuş olan alt muhasebe hesaplarına hareket girildiğinde bakiye bilgisi ana hesaba yansımıyordu,düzeltildi.

Not:Düzeltme öncesinde muhasebe hesap şablonu ile oluşturulmuş muhasebe hesaplarının bakiyesinin ana hesaba yansıması için ilgili fişlere değiştir kaydet işlemi yapılması gerekmektedir.

131WINERP-72682

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Hesap Kartları
Muhasebe Hesapları İçin Yetki Kodu Tanımlandığında Muhasebe Hesap Browserında Sağ Tuş Hareketler Boş Listelenmektedir.
Muhasebe hesapları için yetki kodu tanımlandığında muhasebe hesabı üzerinden ulaşılan hareketler ekranı boş listelenmekteydi, düzeltildi.
132WINERP-73840

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Hesap Kartları
Mahsup Fişi İçerisinde Hesap Kodu Alanına Hesap Kod Yazılıp F10 Tuşuna Basıldığında Cursor Hatalı Muhasebe Hesabına Konumlanıyor.
Muhasebe fişi içerisinden muhasebe kodu yazıldıktan sonra F10 ile muhasebe hesap kartları ekranına ulaşıldığında imleç hatalı muhasebe kodu satırında konumlanıyordu, düzeltildi.
133WINERP-72683

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – Ayrıntılı Fiş Listesi
Ayrıntılı Fiş Listesindeki Alacak Tutarları Eksi Değer Listeliyor
Ayrıntılı fiş listesi raporunda alacak kolonu eksi değer listeliyordu, borç kolonu gibi listenmesi sağlandı.
134WINERP-70911

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – Yevmiye Defteri
Yevmiye Defteri Tasarımındaki “Muhasebe Fişi Satır Referansı” Standart Alanı Değer Getirmiyor
Yevmiye defteri standart alanları içerisinde bulunan “Muhasebe Fişi Satır Refransı” alanı değer getirmiyordu, düzeltildi.
135WINERP-9394

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – Özet Fiş Listesi
Muhasebe Özet Fiş Listesi Raporunda Kasa Kodu Filtresi Hatalı Çalışıyor.
Muhasebe özet fiş listesi raporunda kasa kodu filtresi hatalı çalışıyordu. Düzeltildi.
136WINERP-9615

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
Muhasebeleştirme İşlemleri İle Herhangi Bir Modül İçin Toplu Muhasebeleştirme Yapılmak İstendiğinde Cursor Tamam Butonuna Konumlu Gelmeli
Muhasebeleştirme işlemi ile açılan filtre ekranında imlecin tamam butonunda seçili olarak gelmesi sağlandı.
137WINERP-72751

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
Öneri Konumundaki Kasa İşlemleri Toplu Muhasebeleştirme İşleminde Muhasebeleştiriliyor.
Öneri konumundaki kasa işlemleri toplu muhasebeleştirme işleminde muhasebeleştiriliyordu, düzeltildi.
138WINERP-72707

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Ticari Sistem Yönetimi
alt alt İşlemler – Onaylama
Ticari Sistem Yönetiminde Onaylama Kısmında Kullanıcı Ve Kullanıcı Grubu Alanında Sadece Tek Kullanıcıya Yetki Verilmektedir.
Ticari sistem yönetiminde onaylama kısmında kullanıcı ve kullanıcı grubunda birden falza seçim yapıldğında tek kullanıcı görünüyordu. Düzeltildi.
139WINERP-8748

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
USYS
Sistem İşletmeni Üzerinden Yeni Eklenen Banka Şubesi Koda Göre Sıralanmıyor
Sistem işletmeni üzerinden manuel olarak eklenen banka şubesi en alt satıra ekleniyordu,koda göre sıralanması sağlandı.
140WINERP-73028

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
USYS
alt alt Yönetim – Kullanıcılar
Kullanıcı Yetki Kodu Tanımlarından İş Emirleri İçin Eklenen Yetki Kodu Tanımları Çalışmıyor.
İş Emirleri ekranı kullanıcıya ait yetki kodu tanımlarına uygun listeleme yapmıyordu,düzeltildi.
141WINERP-72674

 

GO3

 

Dosya
alt alt Fiş Numaralama – *
Go3 Ürününde Dosya-Fiş Numaralamada Sabit Kıymet Seçeneği Bulunmamaktadır.
Go3 ürünündeki Dosya-Fiş Numaralama işlemlerine ‘Sabit Kıymet’ seçeneği eklenmiştir.
142WINERP-9373

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Navigator
CLCALC Fonksiyonunda CLTY Filtresi Grup Şirketi İçin Değer Getirmiyor.
CLCALC fonksiyonunun 15. filtesi olan “CLTY – Cari hesap türü ” filtresine “4. Grup Şirket” özelliği eklendi. Filtrelerde CLTY:[4] verildiğinde datadaki tüm grup şirketlerinin bakiyesinin listelenmesi sağlanmıştır.
143WINERP-8411

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Navigator
alt alt Satış ve Dağıtım Fonksiyonları – SLCALC
SLCALC Fonksiyonunda Rota Kodu(SRT) Filtresi Çalışmıyor
Slcalc fonksiyonunda rota kodu (SRT) filtresi kullanıldığında değer sıfır geliyordu, düzeltildi.
144WINERP-9102

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Navigator
alt alt Cari Hesap Fonksiyonları – CLCALC
CLCALC Fonksiyonundaki FSC Filtresi Sadece Cari Hesap Fişlerinden Değer Getirmektedir.
CLCALC fonksiyonunda FSC filtresinin cari hesap fişleri dışındaki fişlerde de değer getirmesi sağlanmıştır.
145WINERP-73373

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Navigator
alt alt Cari Hesap Fonksiyonları – CLCALC
Clcalc Fonksiyonunda Döviz Filtresi Çalışmamaktadır
Clcalc fonksiyonunda döviz filtresinin CUR:[xxx] şeklinde çalışması sağlanmıştır.
146WINERP-73956

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Navigator
alt alt Muhasebe Fonksiyonları – ACCALC
ACCALC Fonksiyonunda Üst Hesaplara * Koymadan Bakiye Getirmeli.
ACCALC fonksiyonunda üst hesaplara * işareti koymadan bakiye getirmesi sağlanmıştır.
147WINERP-8634

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Navigator
alt alt Muhasebe Fonksiyonları – OHPCNUM
OHPCNUM Fonksiyonu Hesaplama Yaparken İşyeri ve Bölüm Bilgisine Göre Koşul Verilmediği İçin Yanlış Hesaplama Yapıyor
OHPCNUM fonksiyon filtrelerine; İşyeri numarası için “DIV” ve Bölüm numarası için “DEPT” seçenekleri eklenmiştir.
148WINERP-11719

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (Excel’den)
Excel’den Hesap Planı Aktarımında Hesap Türü Borç Geliyor,Borç/Alacak Gelmeli Ya da İlgili Alan Aktarım Şablonuna Eklenmelidir.
Muhasebe hesapları excel aktarım şablonuna Hesap Türü kolonu eklenmiştir.
149WINERP-72436

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Üst Menü (ikonlar)
alt alt Menü
Cari Hesap İşlem Merkezinde Cari Hareketleri Tarihe Göre Sıralanmak İstenildiğinde Sadece Gün Tarihine Göre Sıralama Yapılmaktadır.
Cari Hesap İşlem Merkezinde cari hareketleri tarihe göre sıralanmak istenildiğinde sadece gün tarihine göre sıralama yapılıyordu, düzeltildi.
150WINERP-27011

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
Skonsol (Satış Konsolu)
alt alt Satış
Skonsol’ Üzerinde Oluşturulan Fişlere Fiş Özel Kodu Seçilebilmeli.
Satış Konsolu uygulaması üzerinden özel kod girişi yapılabilmesi sağlandı.
151WINTLS-6548LOGOSTART 
Logo Start Ürününde Fiş/Raporlar Ekrana Yazdırıldıktan Sonra Sol Üstteki Kapat(X) Butonu İle Geri Dönülemiyor
Start ürününde raporlar ekrana alındığında kapatılamıyordu, düzeltildi.
152WINTLS-6385

 

GO3

 

 
Go 3 Ürününde Çift Monitör Kullanıldığında İkinci Monitörde Ekran Büyütülemiyor.
3 serisi yeni arayüzde çift monitör kullanıldığında ikinci monitörde ekran büyültülmesi sağlanmıştır..
153WINTLS-6653

GO3

Tiger3

Tiger3Enterprise

 
3 Serisi Yeni Arayüzde Yönetim Menüsündeki Devir Seçeneğine Tıklandıktan Sonra Set Kapatılıp Tekrar Açılırsa Tema Bozuluyor.
3 serisi yeni arayüzde İzle-Seçenekler içerisinde değişiklik yapılarak ürün kapatıldığı zaman ilk açılışta görsel bozulmalar oluşuyordu, düzeltildi.
154WINTLS-6630

GO3

Tiger3

Tiger3Enterprise
 
3 Serisi Yeni Arayüzde Maksimum Ekran Çözünürlüğü 1440×900 Olan Makinalarda Burger Menü Açıldığı Zaman, Masaüstündeki Simgelerin Bir Bölümünün Üstünde Kalıyor.
3 serisi yeni arayüzde 1366*768 ve yukarı çözünürlüklerde burger menü açıldığında menü kısayol ikonlarının üzerine geliyordu, düzeltildi.
155WINTLS-6627

GO3

Tiger3

Tiger3Enterprise

 
3 Serisi Yeni Arayüzde Maksimum Çözünürlüğü 1366 x 768 Olan Makinalarda Arayüz Uyarlama İle Açılan Formlarda Kapat Butonu Gözükmüyor.
3 serisi yeni arayüzde 1366*768 çözünürlükle kullanımlarda arayüz uyarlama formunda sağ üstte yer alan kapat butonu gözükmüyordu, düzeltildi.
156WINTLS-6779

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise
 
Çek Senet Farsça/Arapça Dillerinde Yazdırıldığında 10 Haneli Tutar Üstü Yazı İle Kısmı Boş Veya Yanlış Yazmaktadır.
Arapça ve farsça kullanımlarda fiş yazdırma işleminde 11 karaktere kadar yazı ile tutar yazdırabilmesi sağlandı. 

 

%d blogcu bunu beğendi: