LOGOCRM 1.46.00.01 Ara Sürüm Duyurusu

Logo CRM Ürünleri 1.46.00.01 ara sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Önemli Duyuru : 

–  Netsis ERP entegrasyonu varken birim ve birim çevrimleri ile ilgili düzenleme yapıldı. Logo CRM ve Netsis Rest api versiyonu v2 kullanıldığında; access token timeout hataları giderildi. Access token timeout hatası ile ilgili olarak refresh token devreye alındı. Ayrıca NetOpenX tarafında da arayüzden girilen Refresh token timeout süresi yetersiz kaldığından gerekli düzeltmeler yapıldı. NetOpenX 2.0.6.4 sürümü ile yapılan düzeltmeler aktif oldu. Netsis ERP müşterilerimizin Logo CRM 1.46.00.00 versiyonuna geçmeleri önerilmektedir.

–  Teklif menüsünde varyantlı ürün eklendiğinde, varyanta tanımlanan fiyat doğru gelmesi sağlandı. Bu durum Logo CRM 1.46.00.00 ve Tiger ERP 2.49.00.00 setleri ile düzenlenmiştir.

– 1.40.00.00 Logo CRM ana sürümde, Logo CRM içerisinde kullanılan ExpressApp Framework versiyonu, daha önce kullanılan 15.2.7 sürümünden, 16.2.6 sürümüne yükseltilmiştir.  Logo CRM ile birlikte ek yazılım geliştirilen noktalarda, ek yazılımların da uyumluluk bakımından ExpressApp Framework 16.2.6 ile derlenmeleri gereklidir.

alt

1.45.00.00 sürümüne özel uyari :                              

– Satira birden fazla indirim kampanyasi uygulanmasi durumunda indirim oranlarinin dogru gelmesi saglandi.Logo Object Service versiyonu 2.47.0.0 olmalidir.

– Xml Settings’e “53. Aktivite durumu iptal durumuna getirildiginde” basliginda yeni bir parametre eklendi. Bu parametreye bagli olarak iptal durumuna getirilen aktivitenin takvimden kaldirilmasi saglandi.

1.46.00.00 sürüm içeriği :    alt

 

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1XAFCRM-4285  
Toplu ürün aktarımında işlem, başka bir işlem tarafından kullanıldığından ‘C:\LOGOCRM\logocrm.log’ dosyasına erişemiyor hatası gelmekte
Toplu ürün aktarımında işlem, başka bir işlem tarafından kullanıldığından ‘C:\LOGOCRM\logocrm.log’ dosyasına erişemiyor hatası. Kullanıcı bazlı log dosyası oluşturularak düzeltildi.
2XAFCRM-5690  
ERP alan eşleşmesi “Senkronizasyon yönü” seçeneğinde seçilen değere göre işlem yapmıyor
ERP alan eşleşmesi “Senkronizasyon yönü” seçeneğinde seçilen değere göre işlem yapmıyordu hatalar giderildi.
3XAFCRM-5696 Teklifler
LogoCrm teklif ana ekranında döviz kuru türü “Kur4” seçildikten sonra teklif satışa çevirildiğinde Tiger/Go ERP “Kur1” olarak gidiyor
Teklif ana ekranda seçilen döviz kur türünün Tiger/Go Erp ye doğru aktarılması sağlandı.
4XAFCRM-5929 Teklifler
Tiger/Go Erp aktarılan teklifler de raporlama döviz alanı boş gidiyor
Tiger/Go Erp aktarılan teklifler de raporlama döviz alanın dolu gelmesi sağlandı.
5XAFCRM-5974  
Look-up text alan değeri Winproposal da görünmüyor.
Look-up text alan değerinn Winproposal’da görünmesi sağlandı.
6XAFCRM-5979  
Look-up ekstra alanlar listview de sadece listedeki bir kaydın değerini gösteriyor.
Teklif ürün liste ekranında grid ile düzeltme yaptıktan sonra extra alandaki tüm kayıtların değişmesi ve aynı değer görünmesi hatası düzeltildi.
7XAFCRM-5982  
Look-up ekstra alanların editlenebilmesi isteniyor.
Veri giriş türü ön değer editör seçildiğinde Lookup türü, Lookup veri alanı, Lookup Sql alanlarının açılması sağlandı. Extra ön değer editör ekleme ekranına “DetailView’de anlık veriyi göster” ve “Yalnızca okunabilir(ReadOnly)” seçenekleri eklendi. LookupTextAlan gibi sürekli değerin SQL den çekilmesi isteniyorsa “DetailView’de anlık veriyi göster” seçeneği işaretlenmelidir. ReadOnly seçeneği işaretlendiğinde ise ekstra alan ReadOnly olacak ve SQL den gelen değer değiştirilemeyecektir.
%d blogcu bunu beğendi: