LOGOCRM 1.49.00.03 Ara Sürüm Duyurusu

Logo CRM Ürünleri 1.49.00.03 ara sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Önemli Duyuru : 

–  Netsis ERP entegrasyonu varken birim ve birim çevrimleri ile ilgili düzenleme yapıldı. Logo CRM ve Netsis Rest api versiyonu v2 kullanıldığında; access token timeout hataları giderildi. Access token timeout hatası ile ilgili olarak refresh token devreye alındı. Ayrıca NetOpenX tarafında da arayüzden girilen Refresh token timeout süresi yetersiz kaldığından gerekli düzeltmeler yapıldı. NetOpenX 2.0.6.4 sürümü ile yapılan düzeltmeler aktif oldu. Netsis ERP müşterilerimizin Logo CRM 1.46.00.00 versiyonuna geçmeleri önerilmektedir.

–  Teklif menüsünde varyantlı ürün eklendiğinde, varyanta tanımlanan fiyat doğru gelmesi sağlandı. Bu durum Logo CRM 1.46.00.00 ve Tiger ERP 2.49.00.00 setleri ile düzenlenmiştir.

–  Teklif ERP tab’ına “Raporlama dövizi kur tarihi” alanı eklendi. Seçenekleri: “0-Teklif tarihi” (varsayılan) ve “1-Aktarım tarihi” olacak. “Teklif tarihi” seçildiğinde mevcut durumdaki gibi raporlama dövizi kur tarihi olarak ilgili teklifin tarihi dikkate alınacaktır. “Aktarım tarihi” seçildiğinde raporlama dövizi kur tarihi olarak; teklifin durumu CRM’den ERP’ye sipariş veya irsaliye olarak satışa çevrildiği tarih esas alınacaktır. Ayrıca öndeğer tanımlarından istenirse müşteri tarafında varsayılan değer 1 yapılarak yeni eklenecek tekliflerde bu seçeneğin “Aktarım tarihi” olarak seçili gelmesi sağlanabilir. Önemli not: Geliştirmenin kullanılabilmesi için entegrasyon setine düzelt ile girilerek kaydedilmelidir.

1.49.00.03 Sürüm içeriği :                alt

Kayıt Nr

Tanım ve Açıklama

1

XAFCRM-6255

 

Tiger / Go ERP’deki sipariş irsaliye kaydına sevkedildiğinde, kur güncellensin parametresi LogoCRM’den yönlendirilen irsaliye üzerinde çalışmamaktadır.

Teklif ERP tab’ına “Raporlama dövizi kur tarihi” alanı eklendi. Seçenekleri: “0-Teklif tarihi” (varsayılan) ve “1-Aktarım tarihi” olacak. “Teklif tarihi” seçildiğinde mevcut durumdaki gibi raporlama dövizi kur tarihi olarak ilgili teklifin tarihi dikkate alınacaktır. “Aktarım tarihi” seçildiğinde raporlama dövizi kur tarihi olarak; teklifin durumu CRM’den ERP’ye sipariş veya irsaliye olarak satışa çevrildiği tarih esas alınacaktır. Ayrıca öndeğer tanımlarından istenirse müşteri tarafında varsayılan değer 1 yapılarak yeni eklenecek tekliflerde bu seçeneğin “Aktarım tarihi” olarak seçili gelmesi sağlanabilir. Önemli not: Geliştirmenin kullanılabilmesi için entegrasyon setine düzelt ile girilerek kaydedilmelidir.

2

XAFCRM-6585

 

Winproposal’da teklife ürün eklerken “Ürün ekle” butonuna basınca açılan ekran küçük bir boyutta geliyor.

Açılan pencerenin büyük açılması sağlandı. Ancak değiştirilen ekran boyutunun Xaf framework’ü sebebi ile kaydedilemiyor.

3

XAFCRM-6658

 

Logo CRM Mobil menü geçişleri ve teklif menüsü yavaş çalışmakta

Sisteme giriş sürelerinde ve teklif oluşturma, kaydetme, teklife ürün ekleme, tekliften ürün silme sürelerinde geliştirme yapıldı.

4

XAFCRM-6668

 

Model editör Navigation da yapılan menü isim değişiklikleri Logo CRM Mobil uygulamaya yansımıyor.

Model editörden düzenlenen isimlerinin Logo CRM Mobil’de de görünmesi sağlandı.

 

%d blogcu bunu beğendi: