Ege Gıda Başarı Hikayesi!

Ege Gıda Başarı Hikayesi!

Ege Gıda, Yenikan Yazılım danışmanlığı ile birlikte depo süreçlerinde Logo Neon, saha satış sürecinde ise Logo Mobile Sales çözümünü tercih etti.

Bir ürün ya da bir proje satışı gerçekleştirdiğinizde ne kadar mutlu olursanız o işten de o kadar keyif ve verim alırsınız. İşte biz de çalışmaktan oldukça keyif aldığımız Ege Gıda’ya konuk olarak Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Beştepe ile birlikte gerçekleştirdiğimiz röportajımızı, Başarı Hikayesi konseptimize taşıdık.

Gelin şimdi Ege Gıda’nın Logo Yazılım ürünleri ile tanışması ve sonrasında yaşanan sürecin tüm aşamalarını Dilek Beştepe’nin ağzından dinleyelim.

Başlıyoruz…

Merhaba. Bize biraz kendinizden ve Ege Gıda’dan bahseder misiniz?

Merhaba. Ben Dilek Beştepe. Grubumuz 3 firmadan oluşmaktadır. Bunlar; Ege Gıda Meşrubat, Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Anaşeker Kimyasal Maddeler Üretimi ve Yüksel Taşıt Petrolleri Otomotiv Limited Şirketi’dir. Grubumuz 120 çalışanı, 70 araç ve yıllık 150 milyon ciro ile faaliyet göstermektedir. Faaliyetlerimiz arasında lokomotif şirketimiz olan Ege Gıda Meşrubat, Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nde gıda toptancılığı ve dağıtımı yapmaktayız.

Gıda toptancılığımızdaki faaliyetlerimizde, Trakya Birlik, Çaykur, Marmara Birlik Tamek ve Kınık markalarının bayiliklerini yapıyoruz. Bunu yanında da kendi üretmiş olduğumuz küp şeker, deterjan üretimi ve paketleme faaliyetlerimiz var. Diğer bir taraftan da akaryakıt istasyonlarımız ve GoodYear Lastik bayiliğimizle de faaliyetlerimize devam ediyoruz. Faaliyetlerimiz Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale olmak üzere 3 lokasyon üzerinden devam etmektedir.

Yenikan Yazılım ile çalışmaya nasıl başladınız?

Artarak devam eden faaliyetlerimizde kullanmış olduğumuz sistemlerin yetersiz kaldığını ve devamlı kendimizi geliştirmek adına arayış içine girdik. Bu arayışta kullanmış olduğumuz muhasebe programı Logo olduğu için bunun üzerinde durduk ve yolumuz burada Yenikan Yazılım ile kesişti.

Kullanmış olduğunuz Logo Yazılım ürünleri size ne gibi kolaylıklar sağladı?

Saha satış Mobile Sales ürünü bize katmış olduğu değerleri göz önüne aldığımızda, arkadaşlarımız online olarak stokları takip edebiliyorlar. Müşterinin istemiş olduğu ekstreyi mail ya da SMS olarak gönderebiliyor ve aynı şekilde müşterinin analizlerini çıkarıp müşteriye anında cevap verebiliyorlar. Bu bizim için çok büyük kolaylık sağlıyor.

Depo otomasyonunda da Logo Neon’u kullanıyor ve mal kabullerinde çok hızlı ve seri şekilde yapabiliyoruz. Stok takibimizi yapabiliyoruz ve depo sayım ve kontrollerini de bir saat – iki saat içinde toplayabiliyoruz. Nevi değişikliğinde yanlış ürün sevkiyatlarımızı ortadan kaldırdık.  Alıştan satışa kadar çok büyük kolaylık sağladı.

Logo Yazılım ürünlerinin size ne gibi katkıları oldu?

Logo Yazılım ürünleri, müşterimizi çok iyi anlayıp, yüzlerce ve binlerce bilgiye birkaç saniye içinde ulaşarak konu hakkında optimum sonuca varma ve en doğru kararları vermemize yardımcı oldu. İşine değer katan, yeniliklere açık olan herkesin Logo Yazılım ürünlerini kullanması gerektiğine inanıyorum.

Son soru da bizimle alakalı olsun. Hizmet olarak Yenikan Yazılım’dan memnun musunuz?

Yenikan Yazılım firmasından ve hizmetlerinden oldukça memnunuz. Bizlere hızlı ve ilgili bir şekilde hizmet veren ve aynı zamanda da Logo Yazılım ile tanıştıran Yenikan Yazılım’a teşekkür ederiz.

Bu güzel ve oldukça keyifli geçen röportaj için teşekkür ederiz Dilek Hanım.

Biz teşekkür ederiz. Bizim için de oldukça keyifli bir anı oldu.

%d blogcu bunu beğendi: