Logo CRM İçin Yeni Sürüm (2.19.00)

Logo CRM İçin Yeni Sürüm (2.19.00)

Logo CRM için geliştirilen 2.19.00 sürümü kullanıma sunuldu.

Sürümde Yer Alan Yenilikler
Sıra No
Tanım
Açıklama
1

Sistem tercihleri (logocrm.net.xml) ayarlarının ortak önbellek üzerine taşınması

 Sistem tercihleri (Xml parametreleri) kullanıcı bazlı session (oturum) yapısından ortak memory (hafıza) alanına taşınmıştır. Her login işleminde yüklenmemesi ve sadece uygulama ayağa kalktığında çalışacak şekilde ayarlanması sağlanmıştır. Xml parametreler kapsamında tüm kullanım yerleri düzenlenmiştir. Her oturum oluşturma işleminde lisans kontrol işleminin asenkron olarak çalışması sağlanmıştır.

Bu çalışmaların sonucunda aşağıdaki şekilde performans iyileştirilmesi sağlanmıştır. Önceki versiyona kıyasla performans iyileşmesi yüzdesel detayı;

İlk Uygulama Çalışması

Lisans Kontrol

Sonraki Oturum Açılışı

                 %40

         %22

                 %25

2

Liste ekranları üzerinde hover özelliğinin desteklenmesi

 Liste ekranlarında kayıt üzerine fare ile konumlanıldığında satırın farklı renk ile gösterilmesi sağlanmıştır.

3

Detay ve liste ekranlarında işlemlerin ve görünümlerin düzenlenmesi

 Detay ve liste ekranlarında bulunan İşlemlerGörünümler (DorpDownButton)’u ve Görünümler butonu içerisinde bulunan Görünüm (VaryantDropDown) alanı başlık kısmına taşınmıştır. Bu sayede sayfada verilere erişmek için scroll (kaydırma) yapma ihtiyacı azaltılmıştır.

4

Logo CRM Basic setlerde rol çoğaltıldığında tür izinlerinden yeni tür işlemleri izinleri seçildiğinde, üye ve nesne izinleri seçeneklerinin gelmesi talep edilmektedir.

Logo CRM Basic setlerde rol çoğaltıldığında tür izinlerinden yeni tür işlemleri izinleri seçildiğinde, üye ve nesne izinleri seçeneklerinin gelmesi sağlanmıştır.

5

Rest | Gzip – deflate sıkıştırma desteğinin sağlanması

 Network üzerinde giden gelen verilerde %80 oranında veri kazancı sağlanmıştır. Yoğun kullanım ve kısıtlı internet durumlarında veri trafiğine olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Örneğin mobil uygulama üzerinde 64 kb veri haberleşme sırasında 8 kb olarak sıkıştırılarak gönderilmesi sağlanmıştır. 

6

Sol menü genişletilmesi ve form veri giriş alanlarının düzenlenmesi

 Sol menünün genişletilmesi ile birlikte yazılarının daha rahat okunması ve menü içeriğinin alt satıra geçmemesi sağlanmıştır. Ayrıca hizalama ve görsel problemler giderilmiştir. Form veri giriş alanları arasındaki boşluklar düzenlenmiştir.

7

Rest metotlarının asenkron (paralel) olarak çalışmasının desteklenmesi

Bu geliştirme ile birlikte mobil uygulama üzerinde performans iyileştirilmesi sağlanmıştır. Mobil uygulamadan gelen taleplerin paralel olarak daha kısa sürede cevaplanması sağlanmıştır.

 Önceki versiyona kıyasla performans iyileşmesi yüzdesel detayı;

5 kullanıcı & 93 işlem

1 kullanıcı & 27 işlem

              %81.4

               %30

 

 

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler
Sıra No
Tanım
Açıklama
1

Satış fiyatı tanımı olan bir ürün, teklife eklenirken miktar değişikliği yapıldığında “döviz türü” alanı da değişmektedir.

Satış fiyatı tanımlı olan bir ürünün teklif kaydı içerisinde döviz türü seçildikten sonra miktar bilgisi değiştirildiğinde döviz türünün değişmemesi sağlanmıştır.

2

Teklif aktarım kuru için tanımlanan öndeğer kuralı çalışmamaktadır.

Teklif ERP sekmesinde aktarım tarihi kuru gelmesi için tanımlanan ön değer kuralının çalışması sağlanmıştır.

3

Kişiler menüsündeki iş unvanı için karakter sayısı model editör ve datadan değiştirilmesine rağmen arayüzde güncellenmemektedir.

Kişiler menüsündeki iş unvanı için karakter sayısı model editör ve datadan değiştirildiğinde arayüzde güncellenmesi sağlanmıştır.

4

Liste görünüm ekranlarında kayıt sayısı görüntülenmemektedir.

Liste görünüm ekranlarında kayıt sayısının görüntülenmesi sağlanmıştır.

5

Admin olmayan kullanıcı ile kişi ekleme işlemi yapılırken “RL_Contacts_PrivacyFields object is prohibited by security rules” hatası alınmaktadır.

Admin olmayan kullanıcı ile kişi ekleme işlemi yapılırken Saving the ‘logocrm.net.Module.BusinessObjects.Relations.RL_Contacts_PrivacyFields’ object is prohibited by security rules. hatasının alınmaması sağlanmıştır.

%d blogcu bunu beğendi: