Logo Bordro Plus İçin Yeni Sürüm (4.71.00.00)

Logo Bordro Plus İçin Yeni Sürüm (4.71.00.00)

Logo Bordro Plus için geliştirilen 4.71.00.00 sürümü kullanıma sunuldu.

Sürümde Yer Alan Yenilikler
Sıra No
Tanım
Açıklama
1

Engelli personel için yapılan indirimin aylık hesaplanması talebi

Engelli personele uygulanan sakatlık indiriminin saatlik ve günlük çalışanlar için günlük çalışmalarına göre hesaplanması sağlanmıştır. Aylık ücretli personellede ise eksik çalışma olsa bile hesapama aylık yapılacaktır.

2

İcra dairesi iban numarasının borç kayıtlarına eklenmesi talebi

Borç Kayıtları ekranında icra borç tipi seçildiğinde banka bilgilerinin girilebileceği alanlar eklenmiştir. Eklenen borç kaydının borç ödemesi puantaja aktarlmış olmasına rağmen banka bilgilerinin her zaman düzenlenebilmesi sağlanmıştır.

3

4447 Geçici Madde 26 gün sayısının excel’den puantaj kartına aktarılması talebi

4447 Geçici Madde 26 gün sayısı excel’den puantaj kartına aktarımının yapılabilmesi sağlanmıştır.

4

Personel kartı açıldığında veya işe giriş kaydı oluşturulduğunda otomatik bes kaydının yapılması talebi

Yeni personel kartı eklendiğinde veya işe giriş kaydı oluşturulduğunda otomatik Bireysel Emeklilik Kaydı yapılabilmesi sağlanmıştır. İşlem yapılan personel’in kriterleri uygun ise program “Bu personele ait zorunlu bireysel emelilik kaydı oluşturulsun mu?” sorunu soracaktır. “Evet” cevabında BES’ e ait bilgilerin girilebileceği bir ekran çıkacak ve personele ait bilgiler girilebilecektir. Soru “Hayır” olarak yanıtlanır ise BES kayıtları oluşmadan kayıt gerçekleşecektir.

5

Ar-ge gelir vergisi terkini hesaplamalarının kanununda yapılan değişikliklere göre düzenlenmesi talebi

Bordro parametrelerinde “Argeli Puantajda AGİ Hesaplaması” parametresine “Argeli ve Argesiz Gelir Vergisinden” seçeneği eklenerek Ar-ge gelir vergisi terkini hesaplamalarının kanununda yapılan değişikliklere göre düzenlenmesi sağlanmıştır.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler
Sıra No
Tanım
Açıklama
1

Net ücretli Ar-ge’li çalışana net ayni yardım ile birlikte sosyal yardım verildiğinde ayni yardımın bürütünün doğru hesaplanması talebi

Ar-ge’li çalışan personel için Ar-ge gelir vergisi ve damga vergisi istisnasına dahil ayni ve net olarak tanımlanmış yardım verildiğinde brüt tutarın doğru hesaplanması sağlanmıştır.

2

Net ücretli Ar-ge kapsamındaki personele net ek ödeme verildiğinde net istihkakın değişmemesi tallebi

Bordro parametreleri içerisinde “Asgari Geçim İndirimi Tutarı: Ödeme Tipi Net İse Net İstihkaka : Eklenmeyecek,” ve “Asgari Geçim İndirimi Bordronun İçinde: Olacak” parametreleri birlikte seçildiğinde, bu parametrelerin birlikte kullanımının desteklenmediği ile ilgili uyarının çıkması sağlanmıştır.

3

Sgk sigortalı işten ayrılış bildirgesinde işe giriş tarihinin gelmesi talebi

Ay ortası işe giriş yapmış olan personel aynı ay başka bir işyerine geçiş yaptığında işten çıkış kayıtlarında “Ay İçinde-İşe Giriş Tarihi” değerinin gelmesi sağlanmıştır.

%d blogcu bunu beğendi: